SPORT:

Baranowski liderem Polskiej Ligi Snookera

Udanie rok 2017 rozpoczął Mateusz Baranowski. Zielonogórski snookerzysta wygrał 5. rundę turnieju Polskiej Ligi Snookera TOP 16 w Konstancinie-Jeziornej.

To zmagania dla najlepszych polskich zawodników. Baranowski najpierw w półfinale pokonał 4:0 Marcina Nitschke, a następnie w finale wygrał z Kacprem Filipiakiem 4:3. W klasyfikacji generalnej zielonogórzanin jest na czele ex aequo z Filipiakiem.

Plany Baranowskiego na ten rok są bardzo  ambitne. Zielonogórzanin, który studiuje na Uniwersytecie Zielonogórskim wychowanie fizycznie chce powalczyć o przepustkę na występ w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu. Ponadto wystąpi indywidualnie i drużynowo w Mistrzostwach  Europy. Wzorem Adama Stefanowa chce też powalczyć w zmaganiach Q –School o przepustkę do gry w zawodowych  turniejach.