Home / Sport / Pozostałe / AZS przegrywa i kończy passę
(fot. AZS)

AZS przegrywa i kończy passę

Nie udało się dalej śrubować rekordu zwycięstw. W 10. kolejce OSiR Komprachcice wygrał 34:32 z  AZS-em Zielona Góra. Goście przeważali przez cały mecz,. Do pierwszego remisu 10:10 zielonogórzanie doszli dopiero w 19. minucie. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 18:19 dla gości. W ekipie akademików imponował Krzysztof Wittke, który kilkakrotnie brawurowo atakował z prawego skrzydła. W drużynie z Komprachcic błyszczeli bramkarze. W pierwszej połowie ofiarnie zatrzymywał piłkę Rafał Barański, a w drugiej podobnie prezentował się Konrad Wolak. Drugie trzydzieści minut gry miały jednego bohatera. Był nim najlepszy strzelec ligi, Bartłomiej Jasiówka. Dzięki jego golom, OSiR Komprachcice wygrał z liderem II ligi piłki ręcznej, AZS-em Zielona Góra.

AZS Zielona Góra – OSiR Komprachcice 32:34 (16:15)

W pozostałych meczach:
Olimp Grodków – Orlik Brzeg 23:13
Miedź II Legnica – Tęcza Kościan 34:36
ŚKPR Świdnica – Krokus Bystrzyca 33:26
Sparta Oborniki Wlkp. – Bór Oborniki Śl. 10:0 (walk.)
Pogoń Oleśnica – Calisia Kalisz 19:32
Zagłębie II Lubin – Tęcza Leszno 26:30

Po tej kolejce Tęcza Leszno zrównała się punktami w tabeli z AZS-em Zielona Góra. Oba zespoły mają po 18 oczek. Ostatnie miejsce okupuję nadal Bór Oborniki Śląskie.

Autor: Kamil Kwaśniak