SPORT:

AWS Knockout zdobył 5 medali!

W turnieju udział wzięli zielonogórscy kickboxerzy z Akademii Sportów Walki ,,Knockout,, – jedyni reprezentanci naszego lubuskiego regionu. Podopieczni trenera Tomasza Pasek startowali w 3 kategoriach wiekowych i sięgnęli po 5 medali.

Wyniki: 4 brązowe medale, 1 srebrny.

Dawid Pocztyljanowicz -kat. junior 84 kg zajął II miejsce light contact i odebrał srebrny medal,przechodząc eliminacje a w półfinałowym pojedynku pokonując rywala z Ożarowa przed czasem ,dostał sie do finału.Walka o złoto z gospodarzem okazała sie bardzo wyrównana a sedziowie wskazali na przeciwnika z Tarczyna. Również z tym samym rywalem Dawid Pocztyljanowicz spotkał sie w walce semi contact i w ćwierćfinale minimalnie uległ Jakubowskiemu z Tarczyna zdobywając III miejsce i brązowy medal.

Damian Raszczuk-kat. kadett 57kg zajął III miejsce light contact i zdobył brązowy medal,przechodząc eliminacje by w ćwierćfinale totalnie rozbić rywala z Łodzi. W półfinale Damian bił sie z rywalem z Łukowa, niestety kontuzja nosa na 30 sekud przed koncem walki odebrala zwyciestwo młodemu zawodnikowi i szanse na złoty medal..

Daniel Seifert – kat senior 69 kg zajął III miejsce light contact i brązowy medal.Debiutant spisał sie znakomicie, pokonując doświadczonych rywali z Piaseczna, nastepnie w ćwierćfinale z Wołomina, by w półfinałowej walce z kolejnym zawodnikiem z Piaseczna zostac oszukanym przez sedziów. Kontrowesyjny werdykt wzbudzil spore emocje wśród wszystkich uczestików i publiczności jednak decyzja była nieodwracalna..

Mateusz Oleksy – kat senior 57 kg zajął III miejsce light contact i braz. Również debiutant musiał sie zadowolić 3 miejscem ulegającw walce o finał rywalowi z Węgrowa.

Wyniki mogły być znacznie lepsze, jednak jak na debiutantów spisali sie naprawdę dobrze, a poziom walk podopiecznych odpowiednio motywuje zarówno zawodików jak i trenera do dalszej pracy..

Autor: Tomasz Pasek (AWS Knockout)