Home / Sport / Piłka Nożna / TSSR Polonia Trzebnica – UKP Lechia Zielona Góra (relacja minuta po minucie)

TSSR Polonia Trzebnica – UKP Lechia Zielona Góra (relacja minuta po minucie)

Minuta po minucie:
1`- początek meczu; akcja Lechitów i rzut rożny dla przyjezdnych.
2` –GOL! Po dośrodkowaniu Rafała Figiela z najbliższej odległości piłkę do siatki „pakuje” Bartosz Olejniczak. Lechia prowadzi 1 : 0 .
4` – piłka po strzale Okińczyca uderza w słupek; centymetry dzielą Naszych od szczęścia.
5` – GOL! Wojciech Okińczyc trafia obok bramkarza gości po przepięknym prostopadłym zagraniu typu „no-look pass” w wykonaniu Figiela! Lechia prowadzi 2 : 0 .
6`- Lechia zamyka Polonię na ich połowie. Dramatyczna obrona graczy z Trzebnicy.
7` – Mimo zdecydowanej przewagi Lechii Polonia stosuje pressing już przy polu karnym zielonogórzan.
8` – rzut wolny dla miejscowych. Gajek mocno uderza piłkę wprost w Wojciecha Fabisiaka, który przenosi piłkę nad poprzeczką.
10` – Lechia z minuty na minutę zarysowuje swoja przewagę a co za tym idzie stwarza coraz więcej akcji pod bramką rywala.
12` – strzał Góreckiego zza pola karnego szybuje wysoko nad poprzeczką Polonii.
14`- Jedna z nielicznych składnych akcji miejscowych kończy się sukcesem- Wojciech Fabisiak kapituluje! Strzelcem bramki Jakub Jakóbczyk. Lechia prowadzi 2 : 1 .
17`– strzał Okińczyca minimalnie mija prawy słupek bramkarza Polonii!
19`- GOL! Doskonałe dośrodkowanie Skrzyńskiego na bramkę zamienia Kacper Dworak.
Lechia prowadzi 3 : 1 .
21`- GOL! Dwójkowa akcja Figiel-Okińczyc i ten drugi kieruje piłkę do pustej bramki!
Lechia prowadzi 4 : 1 .
23` – Żółta kartka- Bartosz Tyktor.
24` – Polonia po złym dośrodkowaniu nadziewa się na kontrę która w ostatniej chwili przerywa Bella- stoper Trzebnickiej Polonii.
25` – w starciu jeden na jeden Figiela z bramkarzem Polonii obronną ręką tym razem wychodzi ten drugi!
27` – Polonia rozpaczliwie wybija piłkę, nie jest w stanie skonstruować składnej akcji! Totalna dominacja UKP Lechii!
32` – zaskakujący strzał Góreckiego zza pola karnego minimalnie mija lewe spojenie bramki gospodarzy.
36` – po indywidualnej akcji i strzale Dworaka trafia w słupek i trafia do graczy z Trzebnicy!
39` – Lechici „dają pobiegać” rywalom; gra odbywa się w środku pola z wyraźną przewagą zielonogórzan.
42`- żółta kartka dla napastnika Polonii- Miazgowskiego.
43` – Skrzyński w sytuacji sam na sam strzela wprost w bramkarza.
44` GOL! Okińczyc dopełnia formalności po profesorskim podaniu Bąka!
Lechia prowadzi 5 : 1 .
(sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy)
45` +1` – arbiter główny zaprasza zawodników na przerwę

… po przerwie
46`- początek drugiej połowy
47`- oba zespoły „badają się” w środkowej strefie boiska
51`- Lechia przejmuje inicjatywę, piłka znajduje się tylko i wyłącznie pod nogami zielonogórzan.
55` – Figiel strzałem z woleja stara się zaskoczyć bramkarza, lecz w sukurs przychodzi mu obrońca który swoim ciałem blokuje drogę do bramki. Piłka ląduje za bramką Polonii, rożny dla Lechitów.
57` – prostopadłe podanie Figiela „kasuje” stoper Poloni ! Mało brakowalo…
59` – żółtym kartonikiem ukarany gracz Polonii.
62` – Kontuzja K. Dworaka; Lechia zmuszona do chwilowej gry w 10ciu !
64` – Dworak wraca na plac gry! W zamieszaniu Olejniczak trafia w słupek golkipera gospodarzy.
Kontuzji doznaje J. Bąk; opatrywany za liną boczną.
65` ZMIANY W UKP LECHII ZIELONA GÓRA
      • Imeh za Figiela
      • Sylwestrzak za Skrzyńskiego

69` KOLEJNA ZMIANA UKP LECHII
        • Mycan za Dworaka
70` – faul przerywający groźną kontrę Lechitów. Żółta kartka dla Radosława Belli.
71` – błąd Olejniczaka o mały włos nie skończyłby się utratą bramki~
75` – okres brzydszej gry w wykonaniu obu ekip.
80` – ZMIANA W EKIPIE GOŚCI
      • Sucharek za Góreckiego
84`- strzał Okińczyca po ziemi; bramkarz z wielkim trudem wybija piłkę na rzut rożny !
87` GOL! Podanie Okińczyca na bramkę zamienia Imeh!
Lechia prowadzi 6 : 1 .
90` – sędzia dolicza 3 minuty
90`+1 – Piłka wpada do bramki Polonii ale gol nie może zostać uznany gdyż zostaje zdobyty z pozycji spalonej!
90`+3GOL! Okińczyc strzela swoja czwartą bramkę i w tym momencie arbiter kończy spotkanie!
Lechia wygrywa 7 : 1 .

Autor: Artur Barański