Home / Sport / Piłka Nożna / Stelmet UKP i Legia o krok od mistrzowskiego tytułu!
Kapitan Legii - Ivica Vrdoljak celebruje strzeloną bramkę. (fot. przegladsportowy.pl)

Stelmet UKP i Legia o krok od mistrzowskiego tytułu!

Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 5. minucie z rzutu karnego Wojciech Okińczyc. "Oki" strzelił już 23. bramki dla zielonogórzan. Drugi pod względem liczby zdobytych goli dla Stelmetu UKP jest Rafał Figiel – 15. bramek w sezonie. Piłkarze Piotra Żaka i Michała Grzelczyka nie rozpieszczają grą na wiosnę w III lidze, ale konsekwentnie kolekcjonują 3. punty. Dotychczas zespół z Winnego Grodu poniósł jedynie jedną porażkę i dwukrotnie zremisował w lidze.

Jan Urban po triumfie nad najgroźniejszym rywalem w lidze

Efektem sobotniego triumfu zielonogórzan jest zachowanie ośmiopunktowej przewagi nad drugą w tabeli Ślęzą Wrocław. W środę Stelmet UKP zagra z Bialawianką Bielawa. Początek wyjazdowego meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Legia Warszawa – Lech Poznań, na ten mecz czekała cała piłkarska Polska. Spotkanie od kilku tygodni było anonsowane w mediach jako gra o tron i tak też wyglądało – choć nie padło wiele goli. Na Łazienkowskiej oglądaliśmy mecz walki i lekiej nerwowości w grze za sprawą stawki rywalizacji. Na plus meczu można zapisać występy piłkarzy Legii Warszawa – Artura Jędrzejczyka i Jakuba Koseckiego. Po stronie Lechitów szansę gry w wielkim meczu otrzymał sulechowianin – Tomasz Kędziora. Były piłkarz UKP Zielona Góra pojawił się na murawie na 10 minut przed końcem I połowy zastępując kontuzjowanego Kebbę Ceesay'a i zaprezentował się przyzwoicie. Bramkę dla "Wojskowych" strzelił w 86. minucie z rzutu karnego Ivica Vrdoljak.

Ivica Vrdoljak strzelec jedynego gola w grze o tron

Legia przewodzi w tabeli T-Mobile Ekstraklasy z dorobkiem 62. punktów. "Kolejorz" jest drugi z 57. "oczkami". Następny mecz Legia zagra w Łodzi z Widzewem (piątek, godz. 20.45), a Lech na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała (sobota, 15:45).

Autor: Radio Index