Ślęza rozpracowana! Stelmet UKP umacnia się na szczycie tabeli [Aktualizacja mp3]

Pierwsza połowa zawodów rozpoczęła się lepiej dla zespołu Piotra Żaka i Michała Grzelczyka ponieważ zielonogórzanie stwarzali dogodniejsze i bardziej niebezpieczne sytuacje pod bramką Marcina Gąsiorowskiego. Ofensywna gra miejscowych przyniosła zamierzony skutek w 22. minucie za sprawą równo grającego w ostatnim czasie Dominika Skrzyńskiego. Na zapisaniu się w statystykach to nie koniec pochlebstw pod adresem zielonogórskiego 19-latka bowiem jego strzał z dystansu lewą nogą i wcześniejsze “wymanewrowanie” obrony Ślęzy w postaci przekładanych nóg nad piłką było bardzo efektowne. Piłka po uderzeniu “Skrzyni” wpadła tuż obok prawego słupka bramki przyjezdnych mijając kołnierz bramkarza. Później jeszcze jeden cios zadali “Stelmetowcy” gościom strzelając bramkę do szatni a w zasadzie wyręczając się obrońcą Ślęzy Grzegorzem Dorobkiem (45. minuta gry).

RELACJA MINUTA PO MINUCIE Z HITU JESIENI

W drugiej odsłonie zielonogórzanie skoncentrowali się uważniej na defensywie i prezentowali wcale nieobcy polskim zespołom styl gry z kontrataku. Było to może niewygodne dla kibiców rządnych goli natomiast mądre posunięcie taktyczne ponieważ rozgrywając spotkanie w taki sposób oglądaliśmy kilka ciekawych kontr naszej drużyny. Po wspomnianych akcjach mogło wpaść kilka bramek w sidła Ślęzy. Brakowało efektywniejszych wykończeń a to powodowało drżenie serc zielonogórskich sympatyków. Biało-zieloni musieli za to koncentrować się nie na 100 a na 200 procent na murawie. Po ostatnim gwizdku sędziego Sławomira Sinickiego cieszyła się cała Zielona Góra. Były tradycyjne tańce w kółeczku trenersko-zawodnicze oraz oklaski i “piątki” kibiców ustawionych w szparel by móc odwdzięczyć się za znakomity humor swoim bohaterom.

Skład UKP: Fabisiak – Bąk, Tyktor (c), Olejniczak, Górski – Skrzyński (Mycan), Górecki (Sylwestrzak), Andrzejczak (Sucharek), Dworak (Greszczyk) – Figiel – Okińczyc. Trenerzy: Piotr Żak i Michał Grzelczyk.

Skład Ślęzy: Gąsiorowski – Bielski, Stawowy, Dorobek, Brusiło – Hajdamowicz (Niewiadomski), Kątny, Flejterski (c), Janas (Synowiec), Stadnik (Jamrozowicz) – Rajter. Trener: Grzegorz Kowalski.

Bramki: Dominik Skrzyński 22, Grzegorz Dorobek 45 (sam.) – Grzegorz Rajter 54.

Zielonogórski klub przewodzi w klasyfikacji generalnej ze zdobyczą punktową równą 37 oraz stosunkiem bramek: 48-10. Druga Ślęza ma 33 “oczka” (s.bramek: 41-13). Trzecią lokatę okupuje Promień Żary (29 punktów).

Lechia Dzierżoniów 1-2 Foto-Higiena Gać

Następny mecz Stelmet UKP rozegra w Szprotawie z tamtejszą Sprotavią (środa, godz. 14.00 – zaległa 14. kolejka).

Autor: Łukasz Radkiewicz