niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / Piłka Nożna / Relacja minuta po minucie ze spotkania Stelmet UKP ZG – Foto-Higiena Gać

Relacja minuta po minucie ze spotkania Stelmet UKP ZG – Foto-Higiena Gać

Stelmet UKP Lechia Zielona Góra vs. Foto-Higiena Gać

2`- niebezpieczne dośrodkowanie Cipiora przecięte przez stoperów przyjezdnych!
4`-piłkarskie szachy w środku boiska; obie ekipy badają się.
7` – żadna z drużyn nie chce się „otworzyć”; ostrożne poczynania z każdej strony.
10`- Lechia utrzymuje się przy piłce zmuszając rywali do biegania.
14`- po silnym uderzeniu Skrzyńskiego piłka ląduje na poprzeczce gości!
15`- Foto-Higiena zamknięta na własnej połowie
17`- żółta kartka – Albert Cipior
20`- goście ograniczeni do obrony na swojej połowie; sporadycznie wyprowadzają kontry, lecz ani razu nie „zatrudnili” Fabisiaka
21`- Skrzyński naciskany przez obrońcę uderza piłkę wysoko nad poprzeczką
22` – GOL! Przepiękne uderzenie z rzutu wolnego Okińczyca z ok. 25m i piłka ląduje w siatce rywali! Lechia prowadzi 1:0
24`- GOL! Do bezpańskiej piłki w piątce rywali dopada Sylwestrzak i z najbliższej odległości pakuje ją do bramki. Lechia prowadzi 2:0
26`- żółta kartka dla zawodnika z Gaci, ukarany zostaje nią Marek Budny.
28` – GOL! po rykoszecie do piłki dochodzi Skrzyński i przepięknym uderzeniem po ziemi pokonuje bezradnego gości! Lechia prowadzi 3:0
31`- z gości powoli „uchodzi powietrze”, coraz groźniejsze ataki Lechitów!
32`- przepiękny rajd Górskiego lewą strona boiska-zabrakło centymetrów do powiększenia prowadzenia po strzale po ziemi!
35`- zielonogórzanie grając z pierwszej piłki w środkowej strefie boiska zmuszają graczy przyjezdnych do biegania!
39`- aptekarski arbiter nabiera się raz po raz na symulowane upadki graczy z Gaci.
43`- dominacja Lechii widoczna, lecz sytuacji jak „na lekarstwo”. Sędzia dolicza jedną minutę.
45`+1 – Arbiter zaprasza zawodników na przerwę. Lechia prowadzi 3:0

…a po przerwie
46`- ZMIANY W DRUZYNIE LECHII
• Greszczyk za Bąka
• Ziętek za Cipiora
49`- GOL! Strzał Górskiego w samo okienko i Lechia prowadzi 4:0.
53` -Grzeczyk przerywa wślizgiem, groźną akcje gości!
55`- żółta kartka- Paweł Boczarski
56`- zmiany i żółta kartka w zespole Foto-Higieny Gać!
56`- GOL! Bramkarz wypuszcza piłkę tuż przed siebie po rzucie wolny i formalności dopełnia Imeh
Lechia prowadzi 5:0
58` – Imeh w sytuacji sam na sam z ostrego kąta trafia w bramkarza- rzut rożny dla miejscowych!
60`- zdegustowana Foto-Higiena prokuruje niezwykle groźne sytuacja pod własnym polem karnym; kolejna bramka dla Stelmetu wisi w powietrzu!
62`- silny strzał po ziemi gracza z Gaci nie robi większego wrażenia na Wojtku Fabisiaku, który pewnie chwyta piłkę.
65`- goście ograniczają się do wybijania piłek z własnej połowy-kompletna dominacja Lechii.
67`-piłka po strzale Okińczyca wpada do siatki, ale niestety spalony
68`- zmiana w obu ekipach; w Lechii:
• Jaszkiewicz za Góreckiego
71` – goście biernym obserwatorem meczu- biegają bezradnie za piłka rozgrywaną przez świetnie dysponowana jedenastkę Lechii.
75` kolejne zmiany u zielonogórzan:
• Sucharek za Imeha
77`- zaskakujący strzał z woleja pomocnika gości minimalnie mija dalszy słupek bramki Fabisiaka
90` – Po nieciekawej końcówce zdominowanej przez gospodarzy arbiter kończy spotkanie.

Stelmet UKP Lechia Zielona Góra 5:0 Foto-Higiena Gać

Autor: Artur Barański