Polacy nadal skuteczni [Turniej Czterech Narodów]- aktualizacja audio

O godzinie 19:00 rozpoczęło się drugie spotkanie reprezentacji Polski. Przeciwnikiem była Norwegia, która poprzedniego dnia pechowo przegrała z Mołdawią 5:3. Wyraźnie było można odczuć, że mają ochotę dziś na zwycięstwo. Grali na równi z biało-czerwonymi tworząc naprawdę świetne widowisko. Polska objęła prowadzenie już w pierwszej minucie za sprawą sprytnego uderzenia z daleka Michała Kubika. Bramka numer dwa padła kilka minut później. Ze skrzydła piłkę do środka posłał Daniel Krawczyk, a tam podanie kolegi celnie wykorzystał Igor Sobalczyk. Pod koniec mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, ale przedłużonego karnego nie wykorzystał kapitan, Artur Popławski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Polski. Po przerwie za sprawą błędu bramkarza gości Kennetha Rakvaaga do sytuacji doszedł Igor Sobalczyk i pewnie wykorzystał nadarzającą się okazję. Wtedy też gra Norwegów wyraźne polepszyła się i oglądaliśmy bardzo zacięte i pełne emocji widowisko. W 10 minucie drugiej połowy błąd w ustawieniu naszych zawodników skrzętnie wykorzystał Stian Sortevik, a kilka minut później wynik poprawił El Masrouri Mounir zdobywając gola po akcji ze skrzydła. Obydwie ekipy miały okazję by zdobyć jeszcze po golu, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Polska vs. Norwegia 3:2

Polska: Michał Kubik 1, Igor Sobalczyk 2,
Norwegia: Stian Sortevik 1, El Masrouri Mounir 1