niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / Piłka Nożna / Pogoń-Stelmet UKP minuta po minucie

Pogoń-Stelmet UKP minuta po minucie

1`- początek meczu. Sędzia rozpoczyna zawody.
3`-ostrozne poczynania obydwu drużyn w środkowej strefie boiska.
4`- rzut rożny dla Lechii i obrońcy Pogoni wybijają piłkę głową.
6` – strzał Skrzyńskiego z okolic szesnastki blokują stoperzy gospodarzy.
9`- po tańcu z piłka „Figa” , gracze Polonii faulują go brutalnie na 17m!
Przepiękny strzał Figiela z „wolnego”, lecz bramkarz miejscowych ratuje Pogoń przed stratą bramki !
12`- przewaga Lechii powolutku się zarysowuje.
14`- Lechia utrzymuje się przy piłce powodując frustracje w szeregach Polonii.
15` GOL! W zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazuje się być Skrzyński!
Lechia prowadzi 1:0.
Za dyskusje z sędzią kartką ukarany Simiński.
17`- ostry faul Dworaka skutkuje żółtą kartą.
Za dyskusje z arbitrem żółtą kartka ukarany defensor miejscowych- Wojtysiak.
22` -podrażniona ambicja miejscowych; Pogoń stwarza coraz więcej akcji pod naszym polem karnym.
25`- GOL! Dośrodkowanie Figiela z 30m nie zostało przecięte przez żadnego gracza z pola i piłka wpada obok bramkarza Pogonii, który odprowadził piłke wzrokiem. Lechia prowadzi 2:0
26`-Frustracja Simińskiego znalazła ujście w brutalnym faulu na Kubie Dworaku; druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona – Pogoń będzie kończyć mecz w 10tkę!
33` – jednostronne spotkanie; Lechia zamyka Pogoń na ich połowie.
35`-gracze Pogoni nieczęsto „smakują” piłkę…
36` – klasycznego „szczura” w wykonaniu Dworaka broni Król-golkiper miejscowych.
37` – po dośrodkowaniu Imeha Skrzyński „muska” tylko piłkę głową i ląduje ona obok bramki gospodarzy.
42`- wiele akcji podbramkowych w wykonaniu Lechii lecz daleko im do typowych „setek”
45`- spokojnie zielonogórzanie prowadza grę dyktując tempo jednocześnie zmuszając Pogoń do biegania za piłką i tracenia sił. Arbiter dolicza 2 minuty.
45`+1`- rajd Górskiego lewą stroną; zabrakło zimnej krwi i Pogoń wychodzi obronną ręka z sytuacji jeden na jeden.
45`+2`-Sędzia kończy pierwszą połowę, 15 minut przerwy…
Lechia po pierwszej połowie prowadzi 2:0

…a po przerwie
46`-zmiany w Lechii:
• Cipior za Dworaka
49`- GOL! Przepiękny strzał zza pola karnego Andzejczaka i bramkarzowi Pogonii pozostało wyciągnąć piłkę z siatki. Lechia prowadzi 3:0
51`- GOL! Podanie Górskiego wzdłuż bramki i formalności dopełnia Imeh. Lechia prowadzi 4:0
54`- Pogoń kompletnie zamknięta na własnej połowie; gospodarze tylko statystują w tym jednostronnym spotkaniu.
61`- pole karne Polonii; zawahanie Cipiora wykorzystują defensorzy miejscowych i wybijają piłkę poza linię końcową.
63`- ZMIANY W LECHII
• Sucharek za Góreckiego
67`-KOLEJNE ZMIANY
• Okińczyc za Fiegiela
68`- spóźniona interwencja Skrzyńskiego- żółta kartka
70` -jedna z nielicznych akcji miejscowych; rzut rożny dla świebodzinian
73`- Pogoń ogranicza się tylko do wybijania piłek z okolic własnej jedenastki
78`- ZMIANA W EKIPIE ZIELONOGÓRZAN
• Ziętek za Skrzyńskiego
82`- GOL! Bliźniacza akcja do tej z 52`minuty, tyle że tym razem podającym był Ziętek , a potem już po staremu- nogę dokłada Imeh. Lechia prowadzi 5:0.
84`- GOL! Profesorskie dogranie Bąka z piątek metra na bramkę zamienia Okińczyc.
Lechia prowadzi 6:0.
88`- Pogoń nie istnieje; deklasacja Lechitów.
90`- sędzia dolicza 3 minuty.
90`+3- jedyna akcja Pogoni w drugiej połowie zamieniona na bramkę dla miejscowych. W tym samym momencie sędzia kończy mecz.

Autor: Artur Barański