czwartek , 8 Grudzień 2016
Home / Sport / Piłka Nożna / Olejniczak, Cipior, Wierzbicki!
Boisko piłkarskie (fot. wZielonej.pl)

Olejniczak, Cipior, Wierzbicki!

Zielonogórzanie rozpoczęli ten mecz bardzo dobrze. Już w 4 minucie mogli objąć prowadzenie. Bartosz Olejniczak bardzo ładnie złożył się do strzału, ale dobra interwencja bramkarza gości uchroniła ich przed stratą bramki. Pogoń nie potrafiła odpowiedzieć na akcję gospodarzy. W 12 minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska szansę ponownie miał Olejniczak. Tym razem zawodnik Stelmetu UKP nie dał szans przeciwnikowi i otworzył wynik tego spotkania.

Goście odpowiedzieli na ataki podopiecznych Piotra Żaka w 19 minucie, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Minutę później było już 2:0. Drugą bramkę po składnej akcji gospodarzy strzelił Albert Cipior. Ta bramka podziała na świebodzinian pobudzająco. Pokonać Rafała Dobrolińskiego próbowali Maciej Kozłowski, Łukasz Sobczak, Bartosz Siemiński.

W 30 minucie pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Maciej Kozłowski z Pogoni. Zawodnik taktycznie faulował jednego z zielonogórzan, za co został ukarany. W 35 minucie Krzysztof Wierzbicki wykorzystał błąd obrońców gości i ładnym strzałem pokonał Łukasza Twardowskiego i było już 3:0 dla drużyny z Winnego Grodu. W 41 minucie żółty kartonik obejrzał Rafał Figiel.

Na drugą część tego spotkania obie drużyny wyszły bez zmian. W 49 minucie gospodarze mogli powiększyć prowadzenie, ale piłkę po ładnym dośrodkowaniu złapał Twardowski. Od 52 minuty w obu drużynach rozpoczęły się zmiany. 2 minuty później znakomitą okazję mieli goście, jednak zawodnik Pogoni był na spalonym.

W 60 minucie arbiter odgwizdał rzut karny dla przyjezdnych. Do piłki podszedł Sobczak, ale strzelił niecelnie i nie pozwolił cieszyć się swojej drużynie z bramki. Potem na boisku działo się niewiele. Dopiero w 81 minucie ładną akcją popisali się zawodnicy zielonogórskiego UKP i piłkę do siatki posłał ponownie Olejniczak. Gospodarze prowadzili już 4:0.

Wydawałoby się, że Pogoń nie będzie w stanie już namieszać na boisku, ale w ostatniej minucie bramkę na 4:1 zdobył Janusz Obuchanicz. Po tej akcji główny arbiter zakończył spokanie.

Dzięki zwycięstwu z Pogonią Stelmet UKP Zielona Góra umocnił się na prowadzeniu i na trzy kolejki przed końcem sezonu i pewnie zmierza po awans do II ligi.

Stelmet UKP Zielona Góra – Pogoń Świebodzin 4:1

Bramki: Olejniczak (12, 81), Cipior (20), Wierzbicki (35) – Obuchanicz (92).

Żółte kartki: Figiel, Kozłowski

Stelmet UKP: Rafał Dobroliński-Bartosz Tyktor, Sebastian Górski, Bartosz Olejniczak, Kacper Dworak (64. Maciej Muzolf)- Maciej Górecki (69. Artur Siwy), Albert Cipior, Rafał Figiel, Krzysztof Wierzbicki (53.Michał Greszczyk), Piotr Andrzejczak-Wojciech Okińczyk (73. Benjamin Imeh)

Pogoń: Łukasz Twardowski-Tomasz Pawliczak, Jakub Jasiński, Karol Haraś, Mateusz Świtała-Maciej Kozłowski, Łukasz Sobczak (65. Maciej Miziński), Artur Małecki, Bartosz Siemiński, Mirosław Topolski (52. Marcin Szymański)-Janusz Obuchanicz

Autor: Karolina Sygutowska