PIŁKA NOŻNA:

Mołdawia zaczyna od zwycięstwa [Turniej Czterech Narodów] – akutalizacja audio

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od przedstawienia zawodników i odegrania hymnów państw biorących w nim udział. Od początku widowisko było niezwykle wyrównane, choć z momentami przewagi jednej i drugiej drużyny. Na starcie to Norwegowie wyglądali pewniej, ale bramkę jako pierwsi zdobyli przeciwnicy, za sprawą Alexandru Sevcicia. Na odpowiedź nie musieli długo czekać. Gola dla Norwegów strzelił wyróżniający się Abdurahim Lajaab. Wtedy swą siłę po raz kolejny wtedy pokazali Moldawianie dzięki bramce pierwszej z trzech bramek kapitana Olega Hilotiego. W ich bramce świetnie spisywał się Nicolae Neagu i to właśnie on zatrzymywał groźne ataki Norwegii. Po pierwszych dwudziestu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1 dla Mołdawii.

Druga połowa obfitowała w więcej spięć. Te najczęstsze miały miejsce pomiędzy Nicolae Neague (bramkarzem Mołdawii) a Abdurahimem Lajaabem (zawodnikiem Norwegii). Na początku drugiej części wynik podwyższyła Mołdawia za sprawą Cristiana Obady. Norwegowie nie zrażali się jednak ich przewagą i przybliżyli się do rywali, dzięki bramce Kima Rune Ovsena, oraz świetnej asyście Abdurahima Lajaaba. Podczas wyjścia bramkarz Mołdawii Nicolae Neagu został ostro poturbowany przez Laajaba, za co Norweg otrzymał żółtą kartkę. Po chwili golkiper mógł wrócić do bramki i bronić wyniku. Czwarta bramka padła po rzucie rożnym wykonywanym przez Cristiana Obade. Podał on do Olega Hilotiego, który zdobył tym samym gola numer dwa. W mgnieniu oka padł piąty gol. Właśnie Hiloti, czyli kapitan Mołdawii, wykorzystał zamieszanie po rzucie wolnym wykonywanym przez Adriana Lascu i uzyskał dzięki temu hat-tricka. Norwegowie niezmordowanie starali się grać swój futsal i to się opłaciło. Na kilka sekund przed syreną końcową Stian Sortevik popisał się wspaniałym dryblingiem na połowie rywali i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:3.

Mołdawia – Norwegia 5:3 (2:1)

Mołdawia: Alexandru Sevcic 1, Oleg Hiloti (c) 3, Cristian Obada 1
Norwegia: Kim Rune Ovesen 1, Abdurahim Lajaab 1, Stian Sortevik 1