Minuta po minucie. Stelmet UKP vs. Prochowiczanka Prochowice

1`- początek meczu.
3`-groźna akcja gości; piłkę wybijają obrońcy Lechii.
4`- dośrodkowanie Skrzyńskiego „skasowane” przez bramkarza przyjezdnych.
7`-gra odbywa się w środku pola.
9`- żadna z ekip nie chce podjąć ryzyka.
11`- po pięknym balansie ciała Skrzyński faulowany na 19 metrze od bramki gości!
13`- piekielnie silny strzał Andrzejczaka z trudem odbija bramkarz Prochowiczanki.
15`-kolejny wywalczony rzut rożny przez Skrzyńskiego.
17`- zamieszanie pod bramką graczy z Prochowic; coraz groźniejsze akcje Lechitów.
18`-ładne prostopadła piłka popularnego „Siwego” ale adresat podania- Imeg znajdował się na spalonym.
21`-przewaga Lechii zarysowuje się z minuty na minutę!
23`- akcja Prochowiczanki lewą stroną zakończona fatalnym dośrodkowaniem.
25`- strzał Figiela zza 16stki sporo mija prawy słupek bramki gości.
29`-okres przewagi gości.
31`- kartka dla prawego obrońcy gości- Piotra Kuli.
34`- po błędzie Tyktora, fenomenalną paradą popisuje się Fabisiak ratują Lechię od straty bramki!
37`- sędzia raz po raz pokazuje kompletny brak stanowczości nie pokazując kartek graczom gości po bezpardonowych faulach!
40`- zaskakujący strzał Okińczyca przy bliższym słupku na róg wybija bramkarz.
42`-pressing miejscowych zmusza Prochowiczankę do niedokładnych podań!
45`- sędzia dolicza 2 minuty.
46+1`- sędzia kończy zawody po bezbramkowej połowie, mimo utrzymywania się Lechii przy piłce przez większą część gry.
 ____________________

…a po przerwie
46`- początek drugiej odsłony.
Zmiany w Lechi:
·                 -Ziętek za Imeha
49`- bardzo ładna akcja Lechii, lecz niestety piłka nie trafia do bramki gości!
51`- goście słabną, coraz groźniejsze akcje zielonogórzan.
54` niefrasobliwość obrońców gości o mały włos skończyła by się bramką dla Lechii- zabrakło odrobiny szczęścia.
58`- „zamurowana” Prochowiczanka ograniczona do obrony jak na razie skutecznie przerywa akcje miejscowych.
62`- Lechia wciąż nie może znaleźć recepty na skomasowaną obronę gości!
63` –GOOOL! Strzał Figiela po ziemi zaskakuje bramkarza przyjezdnych! Lechia prowadzi 1:0.
66`- strzał Górskiego po efektowny rajdzie szybuje wysoko nad poprzeczką.
68`- jedna z nielicznych akcji Prochowiczanki; piłka po strzale z okolic 16stki mija „świątynię” Wojtka Fabisiaka.
72`- strzał Figiela z ok. 15 metrów intuicyjnie broni bramkarz Lechii!
73`- zaskakujący strzał Okińczyca o parę metrów mija bramkę gości; Prochowiczanka ograniczona do obrony własnej bramki.
76`- tylko szczęście ratuje Lechię od straty bramki; z piątek metra nie trafia napastnik gości!
77`- zmiana w Lechii
·                 -Greszczyk za Bąka
79`-kolejna zmiana w szeregach miejscowych…
·         Sucharek za Andrzejczaka
83`- żółta kartka – Michał Greszczyk
87`-żółta kartka w ekipie gości- Paweł Łyzga.
88`- zmiana w Lechii
·         -Mycan za Figiela
90`- sędzia dolicza 4 minuty.
90+4`- sędzia kończy mecz. Ostatecznie Lechia wygrywa 1:0.

Autor: Artur Barański