PIŁKA NOŻNA:

Minuta po minucie. Mecz Stelmet UKP Zielona Góra vs. Orzeł Międzyrzecz

UKP Stelmet Zielona Góra vs. Orzeł Międzyrzecz

1`- początek meczu.

3`- od pierwszych minut Lechia zdecydowanie przeważa; zawodnicy Orła bronią się na własnej połowie.

4`- potężny strzał Andrzejczaka zza pola karnego szybuje wysoko nad poprzeczką!

8`- przepiękne zagrania crossowe Okińczyca, lecz Imeh był na spalonym.

9`-faul na Andrzejczaku; żółta kartka dla obrońcy przyjezdnych; rzut wolny; Figiel uderza i poprzeczka ratuje gości!

10`- GOOOL! Figiel  w  starciu  jeden na jeden nie daje szans bramkarzowi Orła. Lechia prowadzi 1:0.

12`- Orzeł tylko raz na jakiś czas „wychodzi” z własnej połowy.

15`-okres przytłaczającej przewagi miejscowych; druga bramka wisi w powietrzu!

21`- GOOOL! Sylwestrzak  wykorzystuje zamieszanie w polu karnym  i podwyższa prowadzenie.

Lechia prowadzi 2:0.

28`- sfrustrowani goście ograniczają się jedynie do wybijania piłek!

30`- gospodarze niepodzielnie rządzą na murawie.

32`-rzut wolny dla Lechii; mocno bita piłka, lecz wszystko „czyszczą” defensorzy Orła.

33`- GOOOL! Sebastian Górski pewnie pokonuje bramkarza strzałem z lewego rogu pola karnego.

Lechia prowadzi 3:0.

35`- okres nudniejszej gry; Lechici odpoczywają dokładnie rozgrywając piłkę po koronie, tym samym zmuszający rywali do biegania i tracenia sił.

43`-raz po raz Lechia stwarza kolejne okazje, lecz za każdym razem brakuje tego „ostatniego” dokładnego podania.

44`- piłka wpada do siatki, lecz niestety na spalonym znajdował się Imeh.

45`-sędzia nie doliczył nic do pierwszej części. Arbiter zaprasza zawodników na przerwę.

….a po przerwie

46`- początek drugiej połowy.

Zmiany w Lechii

·         Greszczyk za Skrzyńskiego

GOOOL! Bąk strzałem głową po długim słupku pokonuje golkipera gości. Lechia prowadzi 4:0.

53`- obraz gry bliźniaczo podobny do tego z pierwszej połowy; Lechia spokojnie rozgrywa piłkę a zawodnicy Orła biegają chcąc ją odebrać.

56`- GOOOL! Bąk po podaniu wzdłuż bramki strzałem po ziemi, łapie bramkarza na wykroku! Lechia prowadzi 5:0.

58`- GOOOL! Greszczyk „kopiuje” akcje Bąka z 56` i pokonuje bezradnie interweniującego bramkarza z Międzyrzecza. Lechia prowadzi 6:0.

60`- Imeh podcinany przez golkipera przyjezdnych w polu karnym; 11stkę na GOOLa pewnym strzałem przy prawym słupku zamienia Okińczyc. Lechia prowadzi 7:0.

62`- Imeh wykorzystuje podanie Greszczyka wzdłuż bramki, kolejny GOOL dla miejscowych. Lechia prowadzi 8:0.

64` – zmiany w ekipie Stelmetu:

·         Muzolf za Imeha

72`- kolejne zmiany przeprowadzone przez duet szkoleniowców Żak- Grzelczyk

·         Hauke za Bąka

76`- kolejne roszady w szeregach Lechitów:

·         Sucharek za Góreckiego

89`- jedyna podbramkowa akcja gości; sytuacje sam na sam wykorzystuje Wojeciech Rejba. Lechia prowadzi 9:1.

90`- ze względu na duża ilość przerw w grze arbiter główny dolicza 5 minut do regulaminowego czasu.

90`+4`- Greszczyk dynamicznie wpada na pole karne; przy próbie minięcia stopera gości zostaje nieprzepisowo zatrzymywany; sędzia nie waha się ani chwili wskazując na „wapno”. Kolejne uderzenie Okińczyca  z 11 metrów ląduje w „sieci” Orła. Lechia prowadzi 10:1.

90`+5`- sędzia kończy jednostronne zawody. Ostateczny wynik:

UKP Stelmet Zielona Góra 10:1 Orzeł Międzyrzecz

Autor: Artur Barański