Minuta po minucie. Mecz Sprotavia Szprotawa vs. UKP Stelmet Zielona Góra

Sprotavia Szprotawa vs. UKP Stelmet Zielona Góra

1`- sędzia rozpoczyna mecz.

2`- Dominik Skrzyński faulowany w okolicach 16stki; żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

6`- zły stan murawy powoduje przypadkowe zagrania w obu ekipach.

12`-Lechia utrzymuje się przy piłce, lecz nie stwarza sytuacji bramkowych.

18`- kontra Lechii; strzał Skrzyńskiego broni golkiper Sprotavi.

24`- GOOL! Podanie Okińczyca na 11sty metr na bramkę zamienia Imeh. Lechia prowadzi 1:0.

29`- Maciej Górecki- żółta kartka za powstrzymanie kontry.

34`- zaskakujący strzał popularnego „Benka” sporo mija prawy słupek bramki gospodarzy.

42`- okres nudnej, statecznej gry obu zespołów.

45`- sędzia nie doliczając ani minuty kończy pierwszą część gry.

…a po przerwie

46`-początek drugiej połowy i zmiana w Lechii:

• Greszczyk za Dworaka

47`- Bartosz Tyktor ukarany żółtą kartką.

53`- Lechia utrzymuje się przy piłce i coraz częściej „gości” na polu karnym Sprotavi.

57`- strzał Góreckiego zza pola karnego o ok. 2 metry mija lewy słupek bramki strzeżonej przez bramkarza gospodarzy.

60`- mocny strzał Okińczyca z największym trudem bramkarz paruje na rzut rożny!

62`- pierwszy strzał na bramkę Lechii w wykonaniu gospodarzy szybuje wysoko nad poprzeczką.

69`- Lechia podaje piłkę po „koronie”, lecz zawodnicy miejscowych nie „kwapią” się do ataku.

77`- za dyskusje z sędzią żółtą kartkę otrzymuje kapitan Sprotavi.

78`-zmiany w ekipie przyjezdnych

• Sylwestrzak za Góreckiego

83`-kolejna zmiana w drużynie Lechii

• Ziętek za Skrzyńskiego

84`-akcja sam na sam Imeha; bardzo ostry kąt i góra bramkarz

88`- rozpaczliwe ataki gospodarzy nie przynoszą bramki wyrównującej!

90`-arbiter dolicza 3 minuty.

91`- taktyczna zmiana w Lechii

• Sucharek za Sylwestrzaka

90`+3`- sędzia kończy spotkanie. Lechia wygrywa ostatecznie 1:0.

Autor: Artur Barański