Home / Sport / Piłka Nożna / Lider za mocny dla Stelmetu. UKP ponownie bez punktów
Logo Stelmet UKP (fot. Stelmet UKP)

Lider za mocny dla Stelmetu. UKP ponownie bez punktów

Początek spotkania był usypiający. Nieco więcej emocji było w 9 minucie, gdy po ręce jednego z graczy Stelmetu ekstraklasowy sędzia Janusz Rynkiewicz gwizdnął rzut karny. Do jedenastki podszedł Adrian Świątek. Jego strzał był na tyle kiepski, że bramkarz z Zielonej Góry nie miał większych kłopotów z jego obroną. Niestety były to „miłe złego początki”. W 20 minucie Formacja zdobyła gola po akcji drużynowej. 180 sekund później po strzale z 20 metrów cieszyli się już z drugiej bramki. Dzięki tym tym trafieniom, z 6 golami przewodniczy w klasyfikacji strzelców Adrian Świątek. Na odpowiedź Stelmetu nie trzeba było długo czekać. W 27 minucie Maciej Górecki strzelił bramkę kontaktową po ładnym podaniu Daniela Gałacha.

W drugiej połowie goście wyraźnie dążyli do remisu, ale skutecznie grali obrońcy Mostek. Piłkarze Formacji mądrze stosowali pressing i ważyli ryzyko tak, że trudno było oddać celny strzał na bramkę Łukasza Merdy. Stawiając na kontratak nie byli jednak w stawie podwyższyć rezultatu przez dłuższy czas. W 85 minucie Maciej Stefanowicz zdobył gola na 3:1 i szanse gości zostały zmniejszone do zera.

Spotkanie  z liderem zapowiadanie było jako wyrównane. Tak się jednak nie stało i w derbach lubuskich nasi gracze muszą obejść się smakiem. Szansa na poprawę nastrojów już 6 września. Wtedy na własnym boisku zagramy z Polonią Sparta Świdnica, która aktualnie zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Formacja Port 2000 – Stelmet UKP 3:1

20'23' Adrian Świątek

27' Maciej Górecki

85' Maciej Stefanowicz

Autor: Krystian Machalica