niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / Piłka Nożna / Lechia wciąż wygrywa [mp3]
(fot. Mateusz Kucza)

Lechia wciąż wygrywa [mp3]

Spotkanie rozpoczęło się niekorzystnie dla zespołu zielonogórskiego bowiem w 31. minucie Jacek Fojna dopiął swego i strzałem z dystansu pokonał Rafała Dobrolińskiego, któremu piłka wyślizgneła się z rękawicy. Do przerwy prowadzili gospodarze 1:0. W drugiej odsłonie gra UKP wyglądała o niebo lepiej co przełożyło się na strzelenie bramki wyrównującej przez Wojciecha Okińczyca w 53. minucie czasu gry (dośrodkowanie w pole karne Górskiego, uderzenie głową “Okiego” i piłka po odbiciu od słupka ląduje w sieci). 180 sekund później było już 2:1. Raz jeszcze najlepszy strzelec III ligi (10. bramek po 6. kolejkach) popisał się świetnym wykończeniem prostopadłego podania od Bartosza Olejniczaka – tzw. “fryzjerką” (podcięcie futbolówki nad Pierzgą) strzela gola. Polonię/Spartę Świdnica dobił 12. minut przed końcem regulaminowego czasu gry Bartosz Tyktor. Po obsłużeniu celnym dośrodkowaniem Rafała Figiela kapitan UKP Lechii ustalił wynik pojedynku. Dotychczas niepokonana Polonia/Sparta zaznaje po raz pierwszy w sezonie goryczy porażki.

Za tydzień, w sobotę UKP podejmie przy ul. Sulechowskiej 37 zespół Orła Ząbkowice Śląskiej o godz. 17.00. Relacja na żywo z tej rywalizacji na antenie Akademickiego Radia Index 96 FM.

Skład Polonii/Sparty: Pierzga – Borowy, Lato, P. Salamon, Miętkiewicz – Morawski (Luber), Cieluch, Szuba, Kukla (Dec), Fojna – Klimczak (Madziała). Trenerzy: Piotr Żak i Michał Grzelczyk. Trener bramkarzy: Mirosław Kasprzak.

Skład UKP Lechii: Dobroliński – Bąk, Tyktor, Olejniczak, Górski – Cipior (Skrzyński), Sylwestrzak, Figiel, Andrzejczak (Ziętek), Okińczyc (Mycan), Imeh (Dworak). Trener: Przemysław Malczyk.