„Byliśmy jak Górnik Zabrze w meczu przeciwko Legii”. Falubaz świetnie otwiera sezon!

W ubiegłym sezonie nie strzelili im nawet bramki, przed meczem trener mówił o remisie, a tymczasem Falubaz na inaugurację III-ligowego sezonu pokonał faworyzowany Ruch Zdzieszowice 1:0.

Bramkę na wagę triumfu zdobył w 84. minucie Wojciech Zawistowski. Kilka minut później strzelec bramki za faul na własnej połowie ujrzał czerwoną kartkę. Zielonogórzanie kończyli mecz w dziesiątkę, ale rywal nie zdołał im zagrozić.

Poszliśmy za Górnikiem Zabrze, który na inaugurację wygrał z Legią Warszawa (śmiech). Bardzo mocny przeciwnik, pretendent do awansu, ale udało się ciężką pracą ambicją. W końcówce to my gdzieś tam dominowaliśmy. Z mojej strony nie było to na czerwoną kartkę, wydaję mi się, że żółta kartka by wystarczyła. Sędzia widział to inaczej, no trudno, będzie pauza.Wojciech Zawistowski

Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu Falubazu. Rosły zespół Ruchu stworzył sobie groźne sytuacje strzeleckie. Z czasem gra się wyrównała, a w drugiej połowie inicjatywę przejęli zielonogórzanie. Dogodną sytuację miał Sebastian Górski, jednak jego rajd nie zakończył się bramką. Chwilę później padł gol na wagę trzech punktów.

Ta bramka, którą Wojtek strzelił była sednem drugiej połowy. Trzeba przyznać, że druga połowa była w naszym wykonaniu lepsza. Cały zespół chciałbym wyróżnić. Z perspektywy sparingów nie wyglądało to dobrze, ale widocznie sparingi nie były na takim poziomie adrenaliny. Tu w meczu widać było, że charakter mentalność były.Jarosław Miś

Za tydzień zielonogórzanie znów zagrają przed własną publicznością. Tym razem z beniaminkiem Gwarkiem Tarnowskie Góry, który w inauguracyjnej kolejce zremisował z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 1:1. Poniżej jeszcze rozmowa z obrońcą zielonogórzan Rafałem Ostrowskim.