Brazylia pokonuje Falubaz

Piłkarski Falubaz przegrał w sobotę z drużyną złożoną z samych Brazylijczyków 0:1. Mimo utrzymywania widocznej przewagi o wyniku zadecydował jeden błąd popełniony pod koniec pierwszej połowy.

W sparingu wystąpiły dwie jedenastki gospodarzy. Niewiele jednak wiadomo o drużynie gości. Jest to zespół złożony z brazylijskich graczy, którzy nawet na sobotnim meczu byli obserwowani przez przedstawicieli lokalnych klubów. Zawodnicy ci mają później okazję trafienia do drużyn z III i IV ligi.

Nieco więcej szans na gola mieli piłkarze Falubazu.

Bez wyrazu, jeśli chodzi o fazę finalizacyjną.Jarosław Miś, trener Falubazu

Przewaga w liczbie oddanych strzałów była spora. Dużo też błędów Falubaz popełniał przy wyprowadzaniu akcji ofensywnych, gdzie momentami brakowało odważnej decyzji z posunięciem akcji do przodu, zamiast tego piłkę wycofywano, by na nowo budować atak.

Jeżeli chodzi o ofensywę, bardzo fatalnie. Jeżeli zaczęliśmy fajnie grać w pierwszych dziesięciu minutach przez oskrzydlenie, dużo do przodu, tak później zaczęliśmy grać sobie do tyłu, piłkę w poprzek, bardzo wolno nie stwarzając sobie przez to sytuacji. Jarosław Miś, trener Falubazu

Jak sam podkreślał szkoleniowiec Falubazu w tego typu sparingach wynik jest sprawą drugorzędną.

Chcieliśmy zwrócić uwagę na pewne elementy, które zaczynamy robić pod kątem taktycznym i nie do końca jesteśmy z tego zadowoleni, zwłaszcza jeżeli chodzi o finalizację, aktywność pod samą bramką […]. W drugiej połowie mecz wyglądał bardziej na posiadanie piłki Jarosław Miś, trener Falubazu

Do rozegrania zostały jeszcze dwa sparingi z zespołami Mieszko Gniezno i Flotę Świnoujście. Sezon rusza 5 sierpnia meczem z Ruchem Zdzieszowice.