Zastal zwycięża po raz kolejny

Zastal dobrze rozpoczął mecz z PBG, objął nawet prowadzenie 10:3, ale skuteczna gra w wykonaniu zielonogórzan nie trwała długo. Od tego momentu z każdą akcją co raz bardziej rysowała się przewaga gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 19:18. Druga kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry. Inicjatywa wciąż należała do poznańskiej drużyny, która powoli, ale systematycznie powiększała przewagę. Tę część meczu PBG wygrało 19:13, a po 20 minutach Zastalowcy tracili do rywali 7 punktów.

W drugiej połowie zielonogórzanie zagrali znacznie lepiej. Twarda obrona sprawiała poznańskim koszykarzom co raz więcej problemów. Zastal zaczął też korzystniej prezentować się w ataku. W trzeciej kwarcie beniaminkowi TBL udało się praktycznie odrobić straty. Zespół Tomasza Herkta losy zwycięstwa przechylił na swoją korzyść w ostatnich dziesięciu minutach, wygranych 24:18.

Mecz był twardy, obfitował w nerwowe momenty. Obaj trenerzy zostali ukarani przewinieniami technicznymi. Podobne kary spotkały zawodników obu zespołów, w tym Marcina Fliegera. W drużynie Zastalu szczególnie dobrze zagrali zawodnicy obwodowi. To dzięki pewnej grze Fliegera i Waltera Hodga, a wcześniej Jakuba Dłoniaka, udało się utrzymać niewielką przewagę w końcówce spotkania.

Wyniki poszczególnych kwart: 18:19, 13:19, 20:14, 24:18.

Punkty dla Zastalu w meczu z Poznaniem zdobyli: Walter Hodge 16, Marcin Flieger 15, Jakub Dłoniak 15, Tomasz Kęsicki 11, Żarko Comagić 8, Grzegorz Kukiełka 5, Maciej Raczyński 4, Trenton Marshall 1, Rafał Rajewicz 0, Ike Okoye 0, Marcin Chodkiewicz 0.

Więcej o tym meczu w poniedziałkowym Sportowym Salonie Fryzjerskim. Początek na antenie Akademickiego Radia Index  o godz. 20:00.

Autor: Maciej Juszczak, informacja prasowa