Zastal kończy Memoriał Ponickiego bez porażki

Z kompletem zwycięstw zakończył występy w memoriale Jacka Ponickiego zespół Zastalu. W swoim ostatnim występie podczas turnieju w Poznaniu zielonogórscy koszykarze pewnie pokonali Siarkę Tarnobrzeg 98:67. Tylko w pierwszej kwarcie toczyła się wyrównana walka, w pozostałych lepszą drużyną byli Zastalowcy.

W pierwszej kwarcie obie drużyny toczyły wyrównaną rywalizację, zakończoną niewielkim prowadzeniem Siarki. Druga odsłona meczu miała zgoła odmienny przebieg i jak się później okazało była kluczowa dla losów pojedynku. Zastal całkowicie zdominował rywala, a zwycięstwo w tej kwarcie różnicą 22 punktów praktycznie mówi wszystko.

Tych strat Siarka nie była już w stanie odrobić, tym bardziej, że Zastalowcy nie zwalniali tempa. Dobra skuteczność w rzutach za 3 pkt. oraz twarda gra w defensywie pozwalała zielonogórzanom nie tylko utrzymywać kilkunastopunktowe prowadzenia, ale także powiększyć przewagę w drugiej połowie. Zielonogórzanie odnieśli tym samym trzecie zwycięstwo w poznańskim turnieju i z kompletem wygranych zajęli pierwsze miejsce w memoriale Jacka Ponickiego.

Wyniki poszczególnych kwart: 22:26, 37:15, 21:15, 18:11.

Punkty dla Zastalu w meczu z Siarką zdobyli: Żarko Comagić 17, Trenton Marshall 14, Walter Hodge i Jakub Dłoniak po 12, Ike Okoye 10, Rafał Rajewicz 8, Marcin Chodkiewicz 7, Marcin Flieger i Grzegorz Kukiełka po 6, Tomasz Kęsicki 4, Jarosław Kalinowski 2, grał też Maciej Raczyński.

Autor: Maciej Juszczak, informacja prasowa