poniedziałek , 5 Grudzień 2016
Home / Sport / Koszykówka / Wszystko zgodnie z planem
Walter Hodge (fot. Jan Ratajczak)

Wszystko zgodnie z planem

– Gra toczyła się dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy – mówił po meczu trener Stelmetu Zielona Góra.

Mihailo Uvalin (trener Stelmetu Zielona Góra): Gra toczyła się tak, jak zaplanowaliśmy. Byliśmy szczególnie skoncentrowani na twardej obronie, byliśmy gotowi na presję w każdym centymetrze boiska. Mecz był podobny do drugiego spotkania w Zielonej Górze. W trakcie trwania spotkania wypracowaliśmy pewną różnicę punktową, której rywale nie zdołali przebić. Próba gonienia nas skończyła się dla nich dużą stratą energii. Przez to bardzo dobrze odpowiadaliśmy na te pogonie. W tych elementach zrealizowaliśmy to, co mieliśmy i co należało zrobić. Twarda obrona pomogła nam w zdobyciu tego zwycięstwa, ponieważ Energa również wiele sił straciła na próbie przebicia się przez to. Teraz musimy zregenerować się na niedzielne spotkanie, poddać się odnowie biologicznej i skoncentrować się, by zwyciężyć mecz niedzielny. Dziękuję naszym kibicom i kibicom Energi, którzy jak zawsze tworzą w Słupsku wspaniałą atmosferę.

Oliver Stević (zawodnik Stelmetu Zielona Góra): Chciałbym pogratulować drużynie przeciwnej wspaniałego meczu, dziękuję także naszym kibicom, którzy przyjechali tu dla nas. Zaczęliśmy bardzo dobrze ten mecz, z dobrą energią, z dobrą rotacją, ale nie byliśmy w stanie wytrzymać tak 20 minut. W II kwarcie straciliśmy kilka rzutów, zespół ze Słupska wrócił do spotkania. Jednak w III kwarcie wróciliśmy do tego samego trybu i kontrolowaliśmy grę.

Andrej Urlep (trener Energi Czarnych Słupsk): Jesteśmy bardzo niezadowoleni z tego meczu. Przy wyniku 65:62 Yemi Nicholson nie trafił tego, co powinien trafić jakikolwiek gracz. Dwa razy miał okazję i dwa razy nie trafił. Od tego momentu goście odskoczyli i nie byliśmy w stanie ich złapać.

Bryan Davis (zawodnik Energi Czarnych Słupsk): W mojej opinii źle weszliśmy w ten mecz, nie zbieraliśmy na swojej tablicy, nie mieliśmy koncentracji. Musieliśmy cały czas walczyć i odrabiać przewagę punktową Stelmetu. To, co zdarzyło się na początku meczu – powtórzyliśmy w III kwarcie. Musimy jeszcze bardziej walczyć, jeszcze bardziej się starać i przygotować się na niedzielę.

Stelmet Zielona Góra – Energa Czarni Słupsk 78:68

Kwarty: 17-13, 18-20, 21-17, 22-18

Stelmet Zielona Góra: Stević 22 (11 zb.), Borovnjak 13 (13 zb.), Koszarek 12, Chanas 12, Hosley 9, Hodge 4, Sroka 4, Cesnauskis 2, Seweryn 0, Białek 0

Energa Czarni Słupsk: Nicholson 15, Abernethy 15, Davis 12, Nowakowski 10, Knutson 8, Trice 4, Dutkiewicz 2, Dabkus 2, Brandwein 0, Kostrzewski 0