Wspaniałe otwarcie fazy Play-off

Przed meczem statuetkę dla najlepszego defensora w lidze otrzymał A.J. Walton, a Łukasz Koszarek i Vladimir Dragicević zostali wybrani do pierwszej piątki TBL. Ponadto Koszar otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego koszykarza.

Na początku meczu świetnie spisywał się Dragicević, który w pierwszej kwarcie rzucił 11 punktów, pomagając tym samym Stelmetowi uciec niedawnym mistrzom Polski. Wynik po pierwszych dziesięciu minutach to 24:12.

Kamil Chanas przed meczem mówił, że kluczowe będzie odcięcie od gry A.J. Walton i rzeczywiście, amerykanin nie był zbytnio widoczny podczas meczu. Goście do przerwy zanotowali aż 16 start. Na laurach nie spoczęli Koszarek i Dragicević. Pierwszy z nich miał 9 asyst (podczas, gdy cały zespół Asseco miał tylko… dwie), a Drago zdobył 17 punktów. Na koniec kwarty Stelmet schodził z wynikiem 52:25.

Po przerwie mecz się wyrównał, choć było już chyba za późno. Asseco w pewnym momencie prowadziło nawet 10:2, co po raz pierwszy tego wieczoru zmusiło trenera Uvalina do pretensji na swoich zawodników. Ci jednak szybko się otrząsnęli i wrócili do postawy z pierwszej połowy. Przed ostatnia ćwiartką Stelmet miał 70 punktów, a goście z Gdynii tylko 43.

W ostatnie kwarcie obie drużyny znały już wynik spotkania, można założyć, że miało to miejsce nawet w pierwszej połowie. Stelmet oddał odrobinę pola graczom z Gdynii w samej końcówce meczu, przez co nieco zmniejszyła się ogromna przewaga zielonogórzan. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze 84:66 i prowadzą 1:0. Kolejny mecz w niedzielę, 04.05.2014 o godzinie 16.00 w hali CRS.

Stelmet Zielona Góra – Asseco Gdynia 84:66 (24:12, 28:13, 18:18, 14:23)

Stelmet: Vladimir Dragicevic 21, Christian Eyenga 14, Łukasz Koszarek 11, Przemysław Zamojski 8, Craig Brackins 6, Marcin Sroka 6, Kamil Chanas 5, Aaron Cel 4, Marcus Ginyard 4, Mantas Cesnauskis 3, Adam Hrycaniuk 2.

Asseco: Ovidijus Galdikas 18, Fiodor Dmitriew 11, Przemysław Frasunkiewicz 8, A.J. Walton 8, Piotr Szczotka 6, Łukasz Seweryn 5, Filip Matczak 4, Przemysław Żołnierewicz 4, Sebastian Kowalczyk 2.

Autor: Krystian Machalica