Wracamy do Zielonej Góry…

… na piąty, decydujący mecz półfinału play-off. W starciu nr 4 Stelmet BC Zielona Góra przegrał w Ostrowie z BM Slam Stalą 57:58.

Jedna kwarta to za mało. Tylko przez ostatnie dziesięć minut Stelmet z dużą determinacją próbował odwrócić losy meczu. Przez większą część meczu Mistrzowie Polski sprawiali wrażenie zespołu, który nie ma pomysłu jak rozbić obronę gospodarzy. Podopieczni Artura Gronka mieli tylko 37,1% skuteczności w rzutach z gry. W końcówce jedni i drudzy byli już potwornie zmęczeni. Przewaga Stali topniała w oczach. Zielonogórzanie mieli jeszcze 6 sek. i akcję na zwycięstwo, jednak wymuszony rzut Thomasa Kelatiego za 3 pkt. nie znalazł drogi do kosza. W serii jest remis 2:2. W poniedziałek decydujący mecz w Zielonej Górze. Początek o 17:45.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Stelmet BC Zielona Góra 58:57 (20:15, 16:15, 11:8, 11:19)

Punkty dla Stelmetu: Dragičević 12, Moore 11, Kelati 8, Florence, Zamojski, Koszarek 6, Hrycaniuk 4, Djurišić, Mokros 2, Matczak, Gruszecki 0.