Stelmet Zielona Góra 91:79 AZS Koszalin

Mecz od pierwszych sekund przyniósł sporą dawkę emocji. Zarówno goście jak i gospodarze weszli w to spotkanie na bardzo dużej intensywności. Stelmet w pierwszych minutach sporo grał na Aarona Cela – efektem było 7 punktów zawodnika już po czterech minutach gry. Po stronie gości 10 punktów w pierwszej kwarcie uzbierał Goran Vrbanc, walnie przyczyniając się do wygrania tej odsłony spotkania 22-19 przez AZS.

Druga kwarta to ciągła walka punkt za punkt, jednak pod koniec pierwszej połowy Stelmet mocno zacieśnił obronę przy jednoczesnej dobrej grze ofensywnej i odskoczył na 13 oczek. Ostatecznie miejscowi schodzili do szatni na przerwę w dobrych nastrojach prowadząc 44:31.

Dodatkową satysfakcją dla zawodników Stelmetu musiał być fakt, że pozwolili przeciwnikom wrzucić tylko 9 punktów.

Po zmianie stron Stelmet będący na fali, budował coraz większą przewagę. Do euforii doprowadzał kibiców Quinto Hosley, który był dosłownie wszędzie: trafiał, zbierał i blokował przeciwników z wielka łatwością. Gdy dźwięk syreny oznajmił koniec tej kwarty, gospodarze prowadzili 67:48 i mogli już  spokojnie czekać na ostatnią odsłonę tego meczu.

Końcówka meczu to rozważna gra miejscowych. Długie przemyślane akcje przybliżały Stelmet coraz bardziej do zwycięstwa w czwartej kolejce TBL. Ostatecznie drużyna z Zielonej Góry wygrała 91:79.

Stelmet Zielona Góra – AZS Koszalin 91-79 (19-22, 25-9, 23-17, 24-31)

Stelmet: Steve Burtt 19, Łukasz Koszarek 16, 7 asyst, Quinton Hosley 16, 5 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty, Aaron Cel 15, 5 zbiórek, Daniel Johnson 15, 5 zbiórek, Chevon Troutman 8, 7 zbiórek, Maciej Kucharek 2, Kamil Chanas 0, Patryk Pełka 0, Przemek Zamojski 0.

AZS: Qyntel Woods 24, 15 zbiórek, 2 przechwyty, 2 bloki, Goran Vrbanc 20, Dante Swanson 14, 9 zbiórek, Garrick Sherman 9, Szymon Szewczyk 8, Piotr Stelmach 3, Artur Mielczarek 1, Devon Austin 0, Piotr Dąbrowski 0, Łukasz Pacocha 0.

Autor: Łukasz Ostrowski