Stelmet Zielona Góra 76:90 Budocnost Voli Podgorica

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od wyrównanej walki jednych i drugich. Gospodarze od samgo początku sprawiali lepsze wrażenie, byli wszędzie, dobrze bronili, wymieniali się piłką, ale brakowało skuteczności w rzutach. Goście trzymali wynik za sprawą dobrej skuteczności w rzutach za 3 punkty, ostatecznie wygrywając tę część meczu 17-16.

Druga kwarta miała dać przełamanie zawodnikom Stelmetu, jednak z minuty na minutę przyjezdni zaczynali się czuć coraz pewniej w hali wicemistrzów polski. Gospodarze po prostu nie potrafili szczelnie bronić zagrań Budocnostu, a ich akcje ofensywne dalej były na niskiej skuteczności. Kwartę przegrali 18-30, tracąc już 47 punktów w pierwszej połowie, a zdobywając tylko 34.

Po zmianie stron Stelmet rzucił się do odrabiania strat jednak goście nie zwalniali tempa, co zaczynało powodować coraz większa frustrację u naszych. Momentem krytycznym było starcie Dasića z Hosleyem, po którym amerykański skrzydłowy został zdyskwalifikowany do końca meczu. Chwilę po nim drugiego technika za podburzanie publiczności dostał Dasić i też odmaszerował do szatni. Wtedy miejscowi zanotowali zryw 7-0 po którym trener gości poprosił o czas. Po nim dwa celne trafienia za 3 uspokoili grę drużyny z Podgoricy. Udało im się to tylko na chwilę, gdyż gospodarze mocno wzięli sobie za cel odrabianie strat wygrywając trzecią część spotkania 25-22.

W końcowej kwarcie na boisku jak i na trybunach można było zaobserwować wielką mobilizację. Kibice dopingowali, a zawodnicy miejscowych zmniejszali straty. Co jakiś czas celną trojką Podgorica uciekała, a w Stelmecie za piąty faul wypadł najskuteczniejszy na boisku Adam Hrycaniuk.

Po tym fakcie goście znowu odskoczyli. Na 2:37 min do końca meczu Stelmet znowu przegrywał 15 punktami i szanse na zwycięstwo były już nikłe. Ostatecznie kibice obejrzeli trzecią porażkę Stelmetu w Eurocup.

Stelmet Zielona Góra – Buducnost VOLI Podgorica 76-90 (16-17, 18-30, 25-22, 17-21)

Stelmet: Adam Hrycaniuk 13, Chevon Troutman 12, 5 zbiórek, Aaron Cel 12, Łukasz Koszarek 11, 8 asyst, Steve Burtt 11, Quinton Hosley 7, 5 zbiórek, Maciej Kucharek 4, 5 zbiórek, Daniel Johnson 4, Przemek Zamojski 2, Kamil Chanas 0.

Buducnost: JR Reynolds 17, 7 asyst, Suad Sehovic 17, 6 zbiórek, Darko Planinic 16, 5 zbiórek, Bojan Subotic 11, Omar Cook 10, 5 asyst, William Sheehey 8, Vladimir Dasic 5, Aleksandar Capin 3, Cedomir Vitkovac 3, Aleksa Popovic 0.

Autor: Łukasz Ostrowski