Stelmet vs Trefl 1-0. Mały krok w strone finału

Od pierwszych sekund oba zespoły rzuciły się na siebie. Co ciekawe przez 3 minuty w obu zespołach punktowali tylko Yemi Gadri-Nicholson i Łuksza Koszarek. Po ich kolejnych akcjach wynik brzmiał (7-6) dla miejscowych. Później lekką przewagę uzyskał Trefl, na koniec pierwszej kwarty prowadząc 18-25. Obie drużyny grały dynamicznie jednak to podopieczni Dariusa Maskoliunasa wydawali się mieć lepiej nastawione celowniki.

Druga kwarta rozpoczęła się od agresywniejszej i skuteczniejszej gry Stelmetu. Seria 10-2 pozwoliła Mistrzom Polski wyjść na prowadzenie (28-27). Sopocianie złapali jednak oddech i znów zaczęli trafiać. Nie do zatrzymania był Paweł Leończyk, za którym wyraźnie nie mogli nadążyć zielonogórscy obrońcy. Goście grali spokojniej, lepiej szykując pozycje do rzutu. Wtedy ponownie odpalił Koszarek. Po kolejnej jego akcji gospodarze odzyskali prowadzenie. Warto zaznaczyć, że kapitan w pierwszych dwudziestu minutach zdobył 17 punktów. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 41-40 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie zaczęła się rysować przewaga Stelmetu, który zaczynał dominować na ekipą z Trójmiasta. Czarował pod koszem Christian Eyenga (8 pkt zdobytych w trzeciej kwarcie). Mimo ambitnej postawy Trefl nie był już w stanie zagrozić podopiecznym Mihailo Uvalina. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 79-75. Tym samym zielonogórzanie zrobili mały krok by znaleźć się w finale ligi.

Mecz numer 2 już w najbliższą sobotę, ponownie w Hali CRS o 12:45

Stelmet Zielona Góra – Trefl Sopot 79:75 (18:25, 23:15, 20:15, 18:20)

Stelmet: Łukasz Koszarek 17, Vladimir Dragicevic 16, Christian Eyenga 13, Aaron Cel 10, Adam Hrycaniuk 6, Marcus Ginyard 4, Kamil Chanas 4, Mantas Cesnauskis 4, Przemysław Zamojski 3, Craig Brackins 2.

Trefl: Paweł Leończyk 16, Adam Waczyński 15, Lance Jeter 11, Milan Majstorovic 10, Yemi Gadri-Nicholson 8, Simas Buterlevicius 7, David Brembly 3, Michał Michalak 3, Marcin Stefański 2, Krzysztof Roszyk 0, Sarunas Vasiliauskas 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Stelmetu

Autor: Alex Niebrzegowski