Stelmet pół na pół. Podsumowanie Memoriału Birgfellnera

Początek spotkania dla Mistrzów Polski znów okazał się nieco problematyczny. Co prawda zielonogórzanie nie popełniali aż tyle błędów co w piątkowym spotkaniu z Virtusem Roma, jednak po pierwszych 10 minutach to Olimpija prowadziła 19:25. W tej części spotkania główną gwiazdą był Devidias Gailius, który  dla drużyny gości zdobył aż 9 oczek. Po stronie gospodarzy świetnie spisywał się Christian Eyenga.

Druga kwarta to powolne odrabianie strat zielonogórskiego Stelmetu i euforia w końcówce pierwszej połowy. Wiele energii na parkiecie zostawił Łukasz Koszarek, który na półmetku miał 7 pkt. i 5 asyst.

Druga połowa meczu to wzloty i upadki graczy w zielonych strojach. Zielonogórski ekspres napędzał się z każdą minutą, chociaż rywale mieli kilka momentów, w których deptali miejscowym po piętach. Spotkanie ozdobiły wsady serwowane chociażby przez Craiga Brackinsa, który skutecznie kończył akcje rozpoczynane przez Łukasza Koszarka.

Zdarzały się również momenty, w których Mistrzowie Polski czuli na plecach oddech Słoweńców. Waleczny Marcin Sroka  pod koniec meczu stracił piłkę trzy razy z rzędu. Z kolei Christian Eyenga dał upust emocjom lekko zaczepiając Alena Omica.

Ostatecznie kibice opuszczali halę w dobrych nastrojach i z nadziejami na sukcesy w sezonie ligowym.

STELMET ZIELONA GÓRA – OLIMPIJA LJUBLJANA 82:68 (19:25, 22:13, 22:18, 19:12)

Zielona Góra: Eyenga 18, Koszarek 12, Sroka, Hrycaniuk i Brackins po 10, Zamojski 9, Guinn 6, Robinson 5, Cel 2, Chanas i Kucharek 0.

Ljubljana : Gailius 12, Stepheson i Omić po 10, Jackson i Rupnik po 9, Augustus 5, Joksimović i Drobnjak po 4, Brodnik 3, Salin 2, Bubnić 0.

Po spotkaniu Łukasz Koszarek przyznał, że jest zadowolony z końcowego wyniku. Kapitan Stelmetu zauważył również kilka rzeczy, nad którymi drużyna musi popracować.

Łukasz Koszarek o meczu z Olimpiją

Przemysława Zamojskiego również zapytaliśmy  o mankamenty ekipy z Zielonej Góry.

Przemysław Zamojski o mankamentach Stelmetu

Po zakończonym turnieju wiele do powiedzenia miał trener miejscowej drużyny Michailo Uvalin.

Trener Uvalin podsumowuje turniej

W niedzielnym meczu z dobrej strony pokazał się Craig Brackins, którego zdążyliśmy zapytać o wrażenia po turnieju. Amerykanin zdradził nam również jak się czuje w nowym  klubie, czy miło mieszka mu się w Zielonej Górze i co lubi robić w wolnym czasie.