Stelmet obronił swój parkiet. W środę koniec serii?

Wyrównana pierwsza połowa pełna silnej walki. Mocne uderzenie przyjezdnych i bardzo skuteczna końcówka w wykonaniu obrońców tytułu. Efekt? Stelmet BC Zielona Góra pokonał w drugim meczu półfinału play-off BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 89:74 i jest o krok od piątego z rzędu finału.

Mecz lepiej otworzyli przyjezdni, którzy prowadzili przez pierwszą część. Gospodarze szybko się zorganizowali i zamknęli pierwszą kwartę z wynikiem 18:13. W drugiej kwarcie role szybko się odmieniły, Stal zwarła szyki i objęła prowadzenie. Stelmet notował wtedy bardzo dużą liczbę strat. Przed końcem pierwszej połowy Łukasz Koszarek dał solidny sygnał do odrabiania strat. Solidnie mu wtórowali w tym Gruszecki, Hrycaniuk i Zamojski. Prowadzenie zostało odzyskane i zawodnicy trenera Gronka schodzili do szatni z korzystnym 39:34.

Trzecią kwartę odważniej rozpoczęli goście i walka stawała się coraz mocniejsza. Rozszalał się Armani Moore jak i reszta zespołu. Ostatnia odsłona meczu to bardzo szybkie 9:0 po trójkach Djurisica, Florenca i Moore’a. Taki atak znacząco poprawił zdobycz punktową miejscowych, którzy bardzo solidnie skończyli ten mecz wynikiem 89:74.

Stelmet BC prowadzi w półfinale 2:0 w serii do trzech zwycięstw. W środę oba zespoły spotkają się w Ostrowie.

Relacja: Łukasz Ostrowski

Punkty dla Stelmetu: Moore 14, Djurišić, Hrycaniuk 12, Dragičević, Kelati 10, Gruszecki, Koszarek 9, Zamojski 7, Florence 6, Mokros 0.