czwartek , 8 Grudzień 2016
Home / Sport / Koszykówka / Porażka na pożegnanie
Kamil Chanas może pożegnać się z Eurocupem z uśmiechem na twarzy (fot. Jan Ratajczak)

Porażka na pożegnanie

Goście walczyli z animuszem, szybko zyskali przewagę i łatwo przejęli kontrolę nad grą. Efektem tego był  wynik (4-10). Trudno było się przebić przez szczelną obronę Telenetu. Trener Uvalin próbował ratować sytuację przerwą dla zawodników. Niestety obraz gry nie uległ zmianie. Goście wciąż mieli 7-10 punktów przewagi. Pod koniec kwarty Stelmet podkręcił tempo i doszedł rywala na 2 punkty. Zawodnicy z Ostendy szybko jednak odzyskali równowagę. Końcowy wynik 21-24 dle Belgów.

Druga kwarta to dużo lepsza gra Mistrza Polski. Dużo życia do gry wnosił Christian Eyenga. Stelemt wyszedł na prowadzenie. Dobra obrona i gra z kontry sprawiły, że zielonogórzanie osiągnęli 5 punktów przewagi (38-33). Jednak ostatnie słowo przed przerwą należało do gości. Djordjevic zdobył punkt tuż przed koncem połowy. Stan meczu (45-46)

Po przerwie pierwsze punkty zdobył Aaron Cel, następnie za 3 poprawił Łukasz Koszarek i była to zapowiedź emocji na drugą częśc meczu. Miejscowi zawodnicy grali skutecznie w ataku, co sprawiło, że Stelmet prowadził 4-5 punktami. Po jednej z kontr efektownym wsadem mógł pochwalić się Eyenga. Rywal jednak nie odpuszczał. Stan meczu 60-61.

Ostania odsłona to już gra kosz za kosz. Żadna z drużyn nie uzyskiwała wyraźnej przewagi. Za 3 trafiał Craig Brackins i Łukasz Koszarek.Po stronie Telenetu skutecznie grał Djordjević. Ma 2 minuty przed końcem Belgowie prowadzili 78 -72. Gospodarze jednak nie odpuszczali trafione dwa osobiste Vladimira Dragicevica i akcj Koszarka. Na 24 sekundy przed końcem meczu przy prowadzeniu drużyny z Ostendy przy piłce byli zielonogórzanie. Łukasz Koszarek pospieszył się jednak z rzutem za 3. Piłkę przejęli rywale i osobiste trafił Djordjevic. Ostanie sekundy jednak pokazały, że to rywal bardziej zasłużył na zwycięstwo.

Ostetecznie Belgowie zwyciężyli  84 – 80 (21:24, 24:22, 15:15, 20:23)

Stelmet ZIelona Góra: Koszarek 17, Dragicević 16, Brackins 14, Eyenga 11, Sroka 10, Cesnauskis 5, Cel 5, Zamojski 2, Chanas 0, Hrycaniuk 0, Marcel Ponitka 0, Kucharek 0.

Telenet Oostende: Djordjevic 15, Gillet 13, Echenique 13, Thompson 11, Wilkinson 11, Salumu 8, Mateusz Ponitka 4, Petrovic 3, El Mahsini 2, Boukichou 2, Wright 2.

Autor: Alex Niebrzegowski