Home / Sport / Koszykówka / Na otarcie łez Stelmet wygrywa i odpada z Eurocupu
Logo europejskich koszykarskich rozgrywek Eurocup (fot. vavel.com)

Na otarcie łez Stelmet wygrywa i odpada z Eurocupu

Goście rozpoczęli od szybkiego 6:0, pierwsze punkty dla Stelmetu zdobył Quinton Hosley i od razu za trzy. Gospodarze jednak wzięli się do roboty i pięć minut później był już remis po 10. W siódmej minucie miejscowi wyszli na prowadzenie 16:13 i coraz milej oglądało się ich grę. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 18:15 dla nas.

Druga odsłona meczu i od razu celna trójka Hosley'a oraz mądra gra reszty zespołu. Gospodarze przez trzy minuty pozwolili wrzucić sobie tylko jeden punkt. Po trójce Johnsona trener gości poprosił o czas, gdyż jego podopieczni przegrywali już 26:18. Po tym time oucie gospodarze odrobili cztery oczka i zatrzymali ofensywę Stelmetu. Trzeba przyznać, że cała druga kwarta była popisem skutecznej obrony i ataku miejscowych, którą wygrali 19:13, a na tablicy wyników dumnie świecił wynik 37:28.

Po zmianie stron Stelmet dalej grał swoje, a Turcy zaczęli bronić dużo dalej od swojego kosza, jednak to gospodarze powiększali przewagę. W 24 minucie, goście trafili za trzy następnie Zamojski dorobił się faulu technicznego i przewaga spadła poniżej 10 punktów. Nieco później trener Filipowsky poprosił o czas. Potem był już remis. Stelmet wyraźnie przegrał tą kwartę 24:14

Ostatnia kwarta i znowu mecz zaczyna się od nowa. Obie ekipy grały punkt za punkt, jednak to goście zachowywali zimniejszą krew. W 35 minucie Turcy prowadzili 61:56, a Stelmet raził brakiem skuteczności. Minutę później nadzieje ożyły, gdy Aaron Cell rzutem za trzy doprowadził do remisu, a w kolejnej akcji zadał następny trzypunktowy cios. Stelmet wrócił na prowadzenie, jednak na 40 sekund przed końcem był remis. Na szczęście Hosley znowu zadziwił CRS i wygraliśmy 71:69.

Stelmet Zielona Góra – Pinar Karsiyaka Izmir 71-69 (18-15, 19-13, 14-24, 20-17)

Stelmet: Aaron Cel: 18, 8 zbiórek, 6 asyst, 2 przechwyty, Quinton Hosley 13, 5 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty, Łukasz Koszarek 11, 8 asyst, 4 przechwyty, Chevon Troutman 10, 7 zbiórek, 2 przechwyty, Przemek Zamojski 8, 4 przechwyty, Maciej Kucharek 6, Daniel Johnson 5, Kamil Chanas 0, Adam Hrycaniuk 0, Kamil Zywert 0.

Pinar: DJ Strawberry 27, Bobby Dixon 11, 7 asyst, 5 zbiórek, Juan Palacios 11, 12 zbiórek, Jon Diebler 6, 6 zbiórek, 5 asyst, Baris Hersek 6, Mutlu Demir 4, Ceyhun Altay 2, Inanc Koc 2, Kenny Gabriel 0, Soner Senturk 0, Yunus Sonsirma 0.

Autor: Łukasz Ostrowski