Home / Sport / Koszykówka / Lanie w CRSie
Tauron Basket Liga (fot. plk.pl)

Lanie w CRSie

Mecz był zapowiadany jako pojedynek … trenerów (obecnego oraz byłego coacha Stelmetu Zielona Góra). Batalię zdecydowanie na swoją korzyść rozstrzygnął Mihailo Uvalin. Ale czy mogło być inaczej jeżeli goście nie mieli żadnych argumentów w walce z Mistrzem Polski. Przed dziesiątą kolejką zmagań obie drużyny znajdowały się na przeciwnych biegunach tabeli co przełożyło się na widowisko w Hali CRS. Trudno nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem jeżeli gra się na skuteczności 37% za 2 punkty oraz 15% za 3 a tak właśnie było w przypadku gości ze Starogardu Gdańskiego.

Pierwsza kwarta zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem drużyny goście 21-12. Mogło się wydawać, że przed zielonogórskimi kibicami kolejny koszykarski horror, który rozstrzygnie się w ostatnich sekundach. Nic z tego. Podrażnieni gospodarze złapali drugi oddech i już w drugiej kwarcie nie tylko dogonili przeciwnika ale wyszli na prowadzenie. Dalsza część meczu to kontrolowanie wyniku przez gospodarzy oraz spokojne dziurawienie kosza rywala.

Prawdziwe lanie zaczęło się w 4 odsłonie kiedy zawodnicy Polpharmy przestali zdobywać punkty a zawodnicy Stelmetu zdobywali je seryjnie wygrywając ostatnią partię 33-9 a cały mecz różnicą 36 punktów.

W drużynie Mistrza Polski z przyjemnością oglądało się grę Adama Hrycaniuka (19 pkt i 10 zbiórek), Marcina Sroki (20 pkt) oraz Ervinga Walkera który zdobył 10 punktów i rozdał przy tym 10 asyst.

W zespole gości jedynie Michael Hicks i Mujo Tulijkovic punktowali solidnie zdobywając odpowiednio 17 i 16 punktów. Jak na razie nie udało się stworzyć drużyny z graczy Polpharmy. Najlepiej świadczy o tym ilość asyst. Zespół ze Starogardu miał mnie asyst w sumie niż sam Erving Walker.

Stelmet Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański 91:55 (12:21, 28:9, 18:16, 33:9)

Stelmet: M.Sroka 20, A.Hrycaniuk 19 (10 zbiórek), E.Walker 10 (10 asyst), V.Dragicevic 10, P.Zamojski 9, K.Chanas 7, C.Eyenga 6, C.Brackins 4, Ł.Koszarek 4, A.Cel 2, M.Kucharek 0

Polpharma: M.Hicks 17, M.Tuljkovic 16, N.Jeftić 6, L.Lekavicius 5, O.Varanauskas 4, B.Sarzało 3, K.Radwański 2, F,Sruski 2, Ł.Paul 0

Autor: Alex Niebrzegowski