Koniec marzeń o fazie play-off Ligi Mistrzów

Stelmet BC Zielona Góra resztki szans na awans pogrzebał wczoraj na Węgrzech przegrywając w mało chlubny sposób z ostatnim w grupie E Szolnoki  Olaj 75:86.

Mistrzowie Polski od samego początku razili słabą grą i w ataku i w obronie. Po pierwszej kwarcie przegrywali dwunastoma punktami, w tym czasie zanotowali aż 10 strat! Później gonili rywali i przez chwilę w czwartej kwarcie nawet prowadzili. Końcówka znów była jednak koszmarna w wykonaniu ekipy Artura Gronka.  Dla rywali to dopiero druga wygrana w całych rozgrywkach. Oprócz Stelmetu – Szolnoki Olaj w Lidze  Mistrzów pokonali tylko Dinamo Sassari. W pozostałych meczach 12. kolejki grupy E: Besiktas Stambuł pokonał ekipę z Sardynii 100:70, Proximus Spirou Charleroi uległ Partizanowi Belgrad 63:65, a AEK Ateny wygrał z MHP Riesen Ludwigsburg 82:72.