Gorzki smak toruńskiego cukru

Bez Armaniego Moore’a i Vladimira Dragicevica przystąpił do hitu PLK Stelmet BC Zielona Góra. W Toruniu lepszy Polski Cukier, który wygrał 81:69, wracając tym samym na fotel lidera tabeli spychając z niego na drugie miejsce zielonogórzan.

Niestety Mistrzowie Polski od początku musieli gonić swoich rywali. Już po pierwszej kwarcie było do odrobienia 7 pkt. W trzeciej kwarcie podopieczni Artura Gronka najpierw doprowadzili do wyrównania, a później objęli prowadzenie. Ostatnie 10 min. znów należało jednak do torunian, w barwach których błyszczał Obie Trotter – autor 16 pkt. Dla  Stelmetu najwięcej –  17 pkt. zdobył Przemysław Zamojski. Stelmet przegrał zbiórki – na atakowanej desce zielonogórzanie zebrali tylko 6 piłek. Do tego doszło aż 18 strat. Słabą – bo tylko 37% skuteczność za 2 pkt. Stelmet nadrobił rzutami z dystansu. Drogę do kosza znalazło 12 z 26 prób za 3 pkt.

Już w środę emocje związanie z europejskimi pucharami. Do  Zielonej Góry w ramach w 1/16 FIBA Europe Cup przyjedzie Cibona Zagrzeb.

Polski Cukier Toruń – Stelmet BC Zielona Góra 81:69 (22:15, 19:23, 20:22, 20:9)

Punkty dla Stelmetu: Zamojski 17, Kelati 16 , Gruszecki 11, Koszarek 8, Hrycaniuk, Vaughn 6, Djurisic 5, Florence 0.