niedziela , 4 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Zwycięstwa trwają MP3
(fot. )

Zwycięstwa trwają MP3

Akademicy pewnie pokonali zespół Tęczy i tym samym umocnili się na ósmym miejscu w tabeli. Szczypiorniści z Kościana nie poprawili sobie nastroju przed Świętami, po przegranej z AZS – em z czteroma punktami spadli na ostatnią lokatę. Goście do Zielonej Góry zawitali w 11-osobowym składzie.

Spotkanie przebiegało pod dyktando akademików, na tablicy nie pojawił się nawet remis bo zielonogórzanie prowadzili przez całe 60 minut. Zespół z Kościana nie radził sobie w ofensywie, jeśli nawet przez moment mogłoby się wydawać, że odrobią straty(wynikało to raczej z błędów popełnianych przez zespół gospodarzy) to akademicy znowu uciekali na kilka trafień. Pierwsze minuty spotkania pokazały, że studenci z Zielonej Góry mają wyraźną przewagę nad zespołem przyjezdnych i wyszli na prowadzenie 4:0. W bramce nie zawodził Marek Długosz, a w ataku skutecznie trafiał Cyprian Kociszewski, Krzysztof Wittke i Kamil Nogajewski. Przewaga utrzymywała się do końca pierwszej połowy. Druga odsłona to systematyczna praca nad powiększaniem przewagi i tak w 41. minucie na tablicy widniał wynik 25:17 dla zielonogórzan. Wtedy trener AZS – u Marek Książkiewicz uznał, że na boisku mogą pojawić się zmiennicy, Ci nie zawiedli oczekiwań szkoleniowca i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca spotkania. Zielonogórzanie mogą spokojnie zasiąść do wigilijnego stołu. Po rozczarowującym początku rundy zrehabilitowali się i awansowali z dwunastej na ósmą pozycję w tabeli, do zespołów z wyższych miejsc tracą niewiele, tak więc w Nowym Roku mogą liczyć na zajęcie lepszej lokaty. Przed meczem została przeprowadzona zbiórka żywności. Kibice nie zawiedli i przyłączyli się do akcji.

W spotkaniu na szczycie szczypiorniści MKS – u Kalisz przegrywając 31:28 musieli uznać wyższość Śląska Wrocław, który kończy rundę z kompletem zwycięstw. W derbach Wielkopolski od poznańskiego MKS – u lepsza okazała się Sparta Oborniki Wlkp.  wygrywając 25:22. Pogoń Oleśnica pokonała rezerwy Zagłębia 38:24, Żagiew Dzierżoniów przegrała u siebie z Olimpem Grodków 28:30. UKS Polkowice – LKS OSiR Komprachcice 26:27.

Runda rewanżowa rozgrywek II ligi rozpocznie się 21 stycznia, zespół AZS – u zagra wtedy we własnej hali z MKS – em Poznań.

Autor: Mariusz Malinowski i Jan Ratajczak