poniedziałek , 5 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Złoci chłopcy z LO VII
W zakończonych rozgrywkach PLPS bezkonkurencyjne okazało LO VII (fot. internet)

Złoci chłopcy z LO VII

Finały PLPS chłopców okazały się efektownym zakończeniem rozgrywek siatkarskich jakie od października dla zielonogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizował MOSiR i KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W pierwszej rundzie najwięcej emocji dostarczył mecz między „Ekonomikiem” a ZST, wygrany na przewagi przez podopiecznych Wojciecha Wiśniewskiego i Moniki Sąsiadek. Rozpędzony „Ekonomik” znakomicie rozpoczął mecz półfinałowy z faworyzowanym VII LO. W pierwszym secie wygrywał już 22 : 19, lecz przegrał partię do 25 i ostatecznie cały mecz 0 : 2 w setach. W drugim półfinale spotkali się ubiegłoroczni finaliści – I LO i ZSB. Tym razem lepszy okazał się zespół Roberta Szpojdy. Podłamana porażką, broniąca mistrzostwa drużyna I LO przegrała z „Ekonomikiem”, również mecz o 3 miejsce. W finale spotkały się dwie bezsprzecznie najlepsze drużyny turnieju – „Budowlanka” i VII LO. W dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie sportowym meczu lepsza okazała się, prowadzona przez Tomasza Palucha, reprezentacja „Siódemki”.

9.  II Liceum Ogólnokształcące

W rozgrywkach udział wzięło 108 uczniów z dziewięciu zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy w pięciu turniejach rozegrali w sumie 62 mecze. Uczestnicy Ponadgimnazjalnej Lidze Piłki Siatkowej mieli możliwość zapoznania się z obiektami sportowymi naszego Uniwersytetu, nauczycielami pracującymi w SWFiS (rozgrywki prowadzili mgr Marta Dalecka, mgr Tomasz Grzybowski i mgr Tomasz Paluch) oraz ze studentami – siatkarzami z II-ligowego zespołu KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy wcielili się w rolę sędziów.

Autor: Tomasz Grzybowski