Wymęczone, ale jest – zwycięstwo [piłka ręczna- relacja]

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać choćby minimalnej przewagi na parkiecie. Po 30 minutach na tablicy świetlnej widniał rezultat 13:12.

Od razu po przerwie zielonogórzanie wzięli się za siebie i szybko odskoczyli od rywali. Przy stanie 19:12 nieco spoczęli na laurach, choć to oni wciąż dzielili i rządzili na parkiecie. W 38 minucie przy kolejnym starciu Dawida Dawydzika i Bogumiła Buchwalda ucierpiał ten drugi. Podczas walki o piłkę uderzył on głową z impetem na podłogę przez co potrzebna była pomoc medyczna. Boguś jednak nic sobie z tego nie zrobił, przeprosił się z rywalem i grał dalej, choć widoczne były spięcia między tymi zawodnikami. Ostatecznie Akademicy odnieśli 15 zwycięstwo z rzędu. Jeśli wygrają choćby 2 z ostatnich 4 spotkań, ze stoickim spokojem awansują do 1 ligi!

KU AZS UZ Zielona Góra – EUCO UKS Dziewiątka Legnica 26:17 (13:12)

Bramki dla AZS-u zdobywali: Cyprian Kociszewski 9, Bogumił Buchwald 6, Kamil Nogajewski 3, Marcin Jaśkowski 3, Kacper Urbańczak 2, Tomasz Gintowt 2, Marcin Kozłowski 1.