Home / Sport / AZS / Wyjazdowa klątwa trwa

Wyjazdowa klątwa trwa

Podopiecznym Marka Książkiewicza do szczęścia zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Po raz drugi w tym sezonie AZS przegrywa na wyjeździe róznicą jednej bramki. Szkoleniowiec akademików mimo tego jest bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników,  aczkolwiek niepocieszony z wyniku, który uważa za niesprawiedliwy.
Aktualna tabela w zakładce piłka ręczna    ————>

Zielonogórzanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie od trafień Cypriana Kociszewskiego i Pawła Jakóba co zupełnie zaskoczyło zgromadzoną publiczność w poznańskiej hali. MKS odpowiedział dwiema bramkami i w 6′ był remis 2:2. Wymiana ognia trwała do 25. minuty, wtedy po trafieniu Piotra Książkiewicza zielonogórzanie jeszcze prowadzili 12:11. Poznaniacy zdołali trafić trzy bramki z rzędu i na minutę przed końcem pierwszej połowy uzyskali przewagę dwóch bramek. Wydawało się, że podopieczni Domana Leitgebera kontrolują sytuację na boisku. Jednak zielonogórzanie w przeciągu sześćdziesięciu sekund zdołali zmienić wynik na swoją korzyść, najpierw z karnego trafił Kociszewski, później obrońców oszukał Książkiewicz, kolejny rzut karny dosłownie na sekundę przed zakończeniem pierwszej połowy wywalczył Jakób, a siódemkę na bramkę zamienił Kociszewski. AZS do przerwy wygrywał 15:14.
Druga odsłona to dalszy ciąg wymiany cios za cios, ale tylko do 45’ wtedy nadszedł krytyczny moment spotkania dla Klubu Uczelnianego z Zielonej Góry, akademicy pozwolili sobie rzucić cztery bramki pod rząd, dwukrotnie Marka Kwiatkowskiego pokonał Mateusz Lubiewski, a po jednym trafieniu dołożyli Wojciech Leder i Michał Kasperczak. MKS wyszedł na prowadzenie 25:21. Zielonogórzanie starali się odrobić straty jednak drużyna z Newtona konsekwentnie utrzymywała dystans (26:22,28:24,29:25).Na ostatnie pięć minut meczu akademicy zastosowali obronę każdy swego, poskutkowało, ale szczypiornistom z Winnego Grodu zabrakło już czasu na dogonienie rywala. Morderczą pogoń zakończył rzut z dwunastu metrów Michała Skrzypka, który jednocześnie ustalił wynik spotkania na 30:29 dla MKS Poznań.