Home / Sport / AZS / Walcowi zabrakło paliwa

Walcowi zabrakło paliwa

Pierwsze minuty meczu nie zaskoczyły i nie rozczarowały, gdyż AZS uzyskał wysokie prowadzenie 6:1. Zapowiadało się na powtórkę sprzed kilku miesięcy jednak zielonogórzanie zatracili tempo gry, a przede wszystkim koncentrację.
Ogrom strat w ataku i błędów w obronie akademików pozwolił wyjść  gospodarzom tych zawodów na prowadzenie 8:7. W poczynania obu zespołów wkradła się
nerwowość i agresja nad, którą nie mogli zapanować sędziowie. Kary dwuminutowe sypały się jedna za drugą, mimo tego w decyzjach arbitrów nie było konsekwencji. Zupełnie odmienne orzeczenia co do identycznych sytuacji wprowadziły sporo zamieszania, przez co zawodnicy robili na boisku co chcieli. Szczypiorniści z Winnego Grodu starali się utrzymać kontakt bramkowy z LKS OSiR jednak na przerwę ekipa z Komprachcic udała się do szatni z dwubramkową przewagą 15:13.
Druga odsłona była równie wyrównana jak pierwsza połowa. Jednak podopieczni Mirosława Nawrockiego zdołali odskoczyć zielonogórzanom na 23:20.
Gra AZS gdyby mogła zostać zapisania w układzie współrzędnych przypominałaby sinusoidę. Naprzemienne interwały dobrej i złej gry zarówno w ataku jak i w obronie, która z resztą nie zachwyca od pierwszej kolejki. Kibice dalej mogli podziwiać popisy arbitrów tego meczu. Po przypadkowym uderzeniu w twarz Marcela Ungiera przez Kamila Nogajewskiego, o dwuminutowej karze dla skrzydłowego AZS parę sędziowską poinformował  chłopiec od wycierania parkietu, który musiał usunąć krew tętniącą z nosa Ungiera. W konsekwencji tego wychowanek ZEW Świebodzin otrzymał czerwoną kartkę z gradacji kar. Jego miejsce na prawym skrzydle zajął Marcin Cichy, dzięki jego bramkom akademicy nawiązali ponownie kontakt z rywalem. Wymiana cios za cios trwała już do końca spotkania. Na minutę przed końcem LKS OSiR zamienia swoją akcję na bramkę i wychodzi na prowadzenie 31:30. Cyprian Kociszewski wraz z Michałem Skrzypkiem szybko wznawiają grę od środka, jednak rozgrywający AZS zatrzymuje się na pięści Mateusza Misia. W tej sytuacji sędziowie musieli się skonsultować czy obrotowemu z Komprachcic oby na pewno należy się czerwona kartka. Po chwili zastanowienia gwizdkowi odsyłają Misia na widownię. Zielonogórzanom zostaje niespełna trzydzieści sekund na doprowadzenie do wyrównania. Kociszewski znów bierze sprawy w swoje ręce jednak jego rzut zostaje zablokowany. Ostatnia okazja do zdobycia gola przez zielonogórzan nie była już tak dogodna jak kilka zmarnowanych wcześniej setek. Z praktycznie zerowego kąta, na bramkę Marka Sitarskiego rzut oddał Mateusz Naruszewicz lecz górą z tego pojedynku wyszedł golkiper LKS. Pierwsza porażka AZS w tym sezonie stała się faktem.

Kolejne starcie KU AZS UZ Zielona Góra w najbliższą sobotę o godzinie 18. Przeciwnikiem zielonogórzan będzie tym razem SKS Orlik Brzeg.

LKS OSiR Komprachcice – KU AZS UZ Zielona Góra 31:30 (15:13)