Trudne starcie dla siatkarzy

Podopieczni Tomasza Palucha w poprzednim starciu z Głogowianami nie mieli żadnych problemów. Jednak włodarze Chrobrego postanowili zmienić obraz własnego klubu i nieco wzmocnili skład. Różnicę było widać od samego początku. W pierwszym secie gospodarze nie pozostawili złudzeń i walczyli o każdą piłkę, co poskutkowało ich zwycięstwem 26:24. Drugą partię wzorowo rozegrali zielonogórzanie. Dzięki skutecznej zagrywce wyrównali stan meczu po wygranym secie 25:12. Kolejna partia była jednak pokazem zaciętości i waleczności gospodarzy, którzy pokonali AZS 25:18. Na szczęście więcej woli zwycięstwa mieli w sobie gracze z Winnego Grodu i ugrali czwartego seta na swoją korzyść 25:15. W tie-breaku nadal w gazie pozostali goście i pewnie skończyli partię z wynikiem 15:10.

Dobre wieści dotarły do zawodników już w autobusie, kiedy dowiedzieli się, że największy rywal z Nowej Soli stracił punkty. Dzięki temu akademicy powrócą na 3 miejsce w II ligowej tabeli.

SPS Chrobry Głogów vs. KU AZS UZ Zielona Góra 2:3 (26:24, 12:25, 25:18, 15:25, 10:15)

Autor: Wojciech Góralski