czwartek , 8 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Szklanka do połowy pełna czyli remis AZS w Dzierżoniowie
(fot. Marcin Florczyk)

Szklanka do połowy pełna czyli remis AZS w Dzierżoniowie

Cypis ciągle dochodzi do siebie po odniesionej przed tygodniem kontuzji kolana. Na dniach uzyskamy odpowiedź czy będzie zdolny wyjść na parkiet i walczyć razem ze swoją drużyną o zwycięstwo z Olimpem Grodków. Natomiast Marcin Cichy swojej nogi na hali przy ulicy Prof. Szafrana już nie postawi. Wychowanek Wolsztyniaka Wolsztyn wraz z rodziną z przyczyn osobistych wrócił do swojego miasta rodzinnego. Osłabiona ekipa Klubu Uczelnianego udała się do Dzierżoniowa walczyć o zwycięstwo, było blisko, jednak tym razem nie zabrakło szczęscia lecz lidera zespołu i kilku jego trafień.

Marek Książkiewicz o nieobecności liderów zespołu

Akademicy rewelacyjnie rozpoczęli mecz przeciwko Żagwi i po kilku minutach uzyskali prowadzenie 5:1. Przewaga 4-5 bramek utrzymywała się przez dłuższą część pierwszej połowy. Gospodarze spotkania nie potrafili znaleźć pomysłu na ugryzienie szybkich i walecznych szczypiornistów z Zielonej Góry. Niestety konsekwencji wystarczyło tylko na pierwsze trzydzieści minut. Druga odsłona to zupełnie inny obraz gry biało – zielonych. Wkradło się sporo prostych błędów, a przede wszystkim rozluźnienie, które jest grzechem głównym młodych, niedoświadczonych zespołów uzyskujących korzystny wynik. Podopieczni Marka Książkiewicza na cztery minuty przed końcową syreną znaleźli się w dramatycznej sytuacji bo przegrywali 28:24.

Marek Książkiewicz relacjonuje przebieg spotkania z Żagwią

Wtedy w głowie szkoleniowca z Winnego Grodu narodził się niecny plan, jak się okazało skuteczny na tyle, aby doprowadzić do remisu w potyczce z bardziej doświadczonym rywalem.

Szkoleniowiec KU AZS UZ zdradza w jaki sposób jego zespół doprowadził do remisu

KU AZS UZ w tym sezonie zremisował już dwukrotnie, wcześniej na inaugurację sezonu akademicy podzielili się punktami z kościańską Tęczą, która w tej kolejce również odnotowała wynik nierozstrzygnięty 31:31 w spotkaniu przeciwko Pogonii Oleśnica. W meczu na szczycie pomiędzy rezerwami Zagłębia Lubin a MKS Poznań zwyciężając 28:24 lepszy okazał się zespół z Wielkopolski.

MKS Żagiew Dzierżoniów – KU AZS UZ Zielona Góra 28:28 (13:16)

KU AZS UZ: Kwiatkowski, Mielczarek – Nogajewski 10, Skrzypek 5, Książkiewicz 5, Naruszewicz 2, Karp 2, Urbańczak 2, Kłosowski 1, Wojtas 1, Góral, Szarłowicz, Szpara, Jakób, Radny.