Szczypiorniści demolują rywala

SSRiR Start Konin to zespół, który w tym sezonie zdobył jeszcze żadnego punktu. KU AZS UZ z kolei nadal piastuje pozycję lidera w II lidze. Stąd też gospodarze od początku stali w roli faworyta. Co nie oznacza, że podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego zlekceważyli rywala.

Od pierwszej syreny zielonogórzanie rozpoczęli mocne i agresywne natarcie na rywala. Skuteczna obrona i szaleńczy atak sprawiły, że gospodarze po kilku minutach prowadzili 4:1. W defensywie mur nie do przejścia stawiał Adam Szarłowicz, który za swe zagrania dwukrotnie otrzymał karę dwóch minut. Gospodarze w pierwszej połowie stanowili prawdziwy kolektyw, a świadczyć o tym mogą zdobycze bramkowe. Po 30 minutach gry po trzy trafienia na swoim koncie mieli: Maciej Orliński, Jakub Cenin, Przemysław Karp, Mateusz Kłosowski, a Kamil Nogajewski zaliczył 4 trafienia. Pierwsza połowa zakończona została rezultatem 18:7.

W drugiej odsłonie znów mocno nacierali gospodarze. Nieskuteczne akcje w ataku rekompensowali skuteczną i bardzo agresywną obroną. Panie Agnieszka Długołęcka i Aleksandra Łabuń, które sędziowały spotkanie, musiały się sporo napocić rozdając kolejne kary. W przeciągu 15 ostatnich minut otrzymywali je kolejno: Adam Szarłowski, Kacper Urbańczak, Cyprian Kociszewsk (AZS) i Hubert Woźniak, Adam Pietrzyk, Adam Kujawiński( Start). Warto zaznaczyć, że Kujawiński schodził z parkietu dwukrotnie w przeciągu 3 minut. Po stronie zielonogórzan dobrze zaprezentował się Urbańczak i nadal poziom utrzymywał Orliński. W drugiej połowie doszło także do mocnego starcie pomiędzy Jaśkowskim a Maciejem Rolnikiem, który po zderzeniu z zielonogórzaninem, nie mógł podnieść się z parkietu. Do przepychanek doszło także na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu, kiedy to Kujawiński rościł pretensje do Górala. Pojedynek od samego początku na korzyść gospodarzy, nie dziwi zatem rezultat końcowy 36:16.

Mecz KU AZS UZ Zielona Góra vs. SSRiR Start Konin 36:16 (18:7)