czwartek , 8 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Szczypiorniści bez zwycięstwa [Aktualizacja MP3]
(fot. )

Szczypiorniści bez zwycięstwa [Aktualizacja MP3]

Akademicy nie tak wyobrażali sobie mecz rewanżowy z UKS Olimpem Grodków. W ich zespole po ostatnim zwycięstwie z OSiRem Komprachcice nastroje były naprawdę budujące. Niestety komplet punktów wyjechał z Zielonej Góry i w dwumeczu podopieczni Marka Książkiewicza zdobyli jedynie punkt. Spotkanie do 20. minuty było bardzo wyrównane, oba zespoły na zmianę myliły się w ataku. Wtedy był jeszcze remis 8:8. Po trafieniach Pawła Hytela z karnego i dwóch bramkach Dariusza Sołtysa, Olimp odskoczył na trzy “oczka” i do przerwy nie oddał tego prowadzenia. Od początku drugiej odsłony  grodkowianie zwiększyli swoją przewagę (na dwa ich trafienia nasi odpowiadali jednym) i w 40. minucie było już 15:22 siedmiobramkowe prowadzenie Olimpu utrzymywało sie do 50. minuty gry (18:25, 19:26, 20:27, 21:28). W ostatnich minutach pojedynku zielonogórzanie nie zdołali odrobić strat, jedynie je zmniejszyli. Wynik ustalił debiutant w ekipie AZS-u Mateusz Naruszewicz. Akademicy przegrali swoje dziesiąte spotkanie w sezonie 26:31.