Szatnia Akademików: bawią się, czy nie na tych AMP-ach?

Futsaliści zdominowali kolejny odcinek Szatni Akademików. O Akademickich Mistrzostwach Polski i 1/8 Pucharu Polski opowiadali Maciej Górecki i Remigiusz Chyła.

Zielonogórzanie w Katowicach sięgnęli po brązowe medale AMP, wygrywając mecz o najniższy stopień podium z Politechniką Lubelską 4:0. Błyszczała gwiazda Kamila Kruszyńskiego, choć reprezentacja naszej uczelni wróciła do Zielonej Góry bez indywidualnej statuetki. Maciej Górecki w programie ocenił AMP-y, analizował, czy można było ugrać więcej, zwłaszcza w półfinale z Uniwersytetem Gdańskim, przegranym przez zielonogórzan 2:4. Ponadto w programie sporo miejsca poświęciliśmy również 1/8 Pucharu Polski i meczu z Gwiazdą Ruda Śląska, przegranym przez reprezentantów Persy MOSiR-u AZS-u 3:6 (2:2). Mecz dostarczył kontrowersji jeszcze długo przed pierwszym gwizdkiem. Kością niezgody był termin meczu, który kolidował zielonogórzanom z AMP-ami. W hali UZ, przy Szafrana wystąpili zawodnicy Persy, którzy nie są studentami. Skromna kadra AZS-u liczyła 8 osób i przez pierwsze 20 min. walczyła dzielnie, remisując do przerwy. Po zmianie stron goście zaaplikowali akademikom 4 gole. Mecz ocenił Remigiusz Chyła, który pełnił funkcję trenera gospodarzy. Czy można było sprawić niespodziankę? O co miał pretensje trener gości Adam Kryger do zielonogórzan? Dlaczego nie dało się porozumieć, co do terminu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie, słuchając Szatni Akademików.

W drugiej części programu weszliśmy do szatni szczypiornistów, którzy męczyli się w pierwszej połowie z rezerwami Zagłębia Lubin, ale po zmianie stron odjechali rywalom wygrywając ostatecznie 35:21. Teraz przed akademikami mecz z Astrą Nowa Sól, a w programie rozmowy m.in. z trenerem Bronisławem Malym, Jędrzejem Zieniewiczem, czy Cyprianem Kociszewskim. Ten ostatni żalił się, że… nie lubi grać w porze teleturnieju Familiada i niedzielnego obiadu.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00 na 96 FM. Powtórka o 20:00.