niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Sparta ukarana
Cypis w meczu ze Spartą znów był najskuteczniejszym zawodniukiem AZS - u (fot. Marek Florczyk)

Sparta ukarana

Zanim na dobre drużyny zaczęły zdobywać bramki sędziowie w 43. sekundzie spotkania  odesłali na ławkę kar zawodnika Sparty, Michała Włudarczaka. Szczecińscy arbitrzy już wtedy dali jasny sygnał, że w sobotnim pojedynku nie będą obojętnie reagowali wobec niesportowej, czy też bardziej dosadnie, brutalnej gry w obronie. Oborniczanie przez prawie pół godziny grali w osłabieniu co znacznie utrudniło im osiągnięcie korzystnego wyniku. Dla porównania podopieczni Marka Książkiewicza na ławce kar spędzili tylko sześć minut.

Błażej Kwiatkowski czerwona kartkę z gradacji kar obejrzał w 50. minucie spotkania, kilka minut wcześniej z boiska usunięty został inny zawodnik Sparty, Michał Włudarczak

Po kwadransie gry biało – zieloni uzyskali przewagę pięciu trafień (9:4) wtedy goście zabrali się za odrabianie strat. Dwa celne rzuty Błażeja Kwiatkowskiego i jedno Jana Okpisza pozwoliły Sparcie odrobi straty do dwóch bramek, a później doprowadzić do remisu 13:13. Jednak po bramkarz Artura Radnego i Kamila Nogajewskiego na przerwę z dwubramkową zaliczką do szatni udali się akademicy.

Grzegorz Mielczarek w drugiej połowie dobrze współpracował z kolegami z bloku defensywnego

W drugiej odsłonie zespół przyjezdnych do 35. minuty spotkania zdobył sześć bramek. Ten fragment gry zielonogórzanie przegrali 1:6, a celne rzuty Sparty przedzieliła jedynie bramka autorstwa Michała Skrzypka. Po przerwie na żądanie Marka Książkiewicza, akademicy wrócili do gry i to w jakim stylu. Najpierw odrobili stratę trzech trafień, a później w dwanaście minut zaaplikowali drużynie Michała Pietrzyka dziewięć bramek. W 53. Minucie po trafieniu Bogumiła Buchwalda AZS prowadził 29:21 i tej przewagi nie oddał już do końca meczu.

Kamil Nogajewski myślami jest już przy meczu z Żagwią Dzierżoniów

W kolejną sobotę szczypiorniści KU AZS UZ zmierzą się we własnej hali z Żagwią Dzierżoniów. Zwycięstwo ze Spartą jest dobrym prognostykiem przed rewanżem z sąsiadką w drugoligowej tabeli i rewelacją rundy rewanżowej (6 zwycięstw, 1 porażka z MKS Poznań). Przypomnijmy, że w listopadzie  akademicy zremisowali w Dzierżoniowie 28:28.

Marek Książkiewicz był bardzo zadowolony po okazałym zwycięstwie ze Spartą. Liczy na to, że za tydzień również będzie mógł się cieszyć ze zwycięstwa nad Żagwią

KU AZS UZ Zielona Góra – SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 33:25 (15:13)

KU AZS UZ:
Kwiatkowski, Mielczarek – Jakób 3, Buchwald 6 (k.0/1), Kociszewski 7 (k. 1/1, 2’), Książkiewicz 5, Nogajewski 5, Skrzypek 3 (2’), Urbańczak 1 (k.1/1), Radny 1, Naruszewicz 2, Kłosowski (2’), Góral oraz Orliński, Szarłowicz.
Kary: 6 minut
Trener: Marek Książkiewicz T: 18’, 34’, 59’

SKF KPR Sparta:
Wtorek, Peda, Kustoń – Ratajczak 3, Michał Włudarczak 2 (6’), Klopsteg 4 (2’), Okpisz 5 (2’), Maciej Włudarczak 1, Kwiatkowski 4 (k.1/1, 6’), Nowacki 1 (2’), Cieśla 3 (4’), Jankiewicz 2, (2’), Haraj.
Kary: 24 minuty
Czerwone kartki: Michał Włudarczak (46’ – gradacja), Błażej Kwiatkowski (50’ – gradacja)
Trener: Michał Pietrzak T: 13’, 46’

Sędziowali: Rajkiewicz, Tarczykowski (obaj Szczecin)
Widzów: 200

Przebieg meczu:

I połowa
2’ – 2:0, 4’ – 2:2, 5’ – 4:2, 9’ – 5:3, 13’ – 8:3, 14’ – 9:4, 18’ – 9:7, 21’ – 11:8, 24’ – 11:11, 27 – 13:13, 30’ 15:13
II połowa
32’ – 15:15, 33’ – 16:15, 35’ – 16:19, 37’ – 18:19, 40’ – 20:20, 41’ – 20:21, 53’ – 29:21, 54’ – 29:23, 58’ – 31:25, 60’ – 33:25

Autor: Jan Ratajczak