Play-off poza zasięgiem

Akademicy z Winnego Grodu w spotkaniu przeciwko liderowi tabeli zamierzali wykorzystać atut własnego parkietu jednak okazało się, że to zdecydowanie za mało. Podopieczni Tomasza Palucha swoją ogromną wartość pokazali w secie czwartym, w którym rozgromili Krispol 25:13 i doprowadzili do piątego seta. Niestety na tie-break nie starczyło już sił dlatego zielonogórzanie zdecydowanie go przegrali 8:15. Porażka okazała się szczególnie bolesna bo zdobyty punkt nie wystarczył na utrzymanie miejsca w pierwszej czwórce. Morze Szczecin pokonało w trzech setach LO MS Świnoujście, a Sobieski Arena Żagań w takim samym stosunku rozprawilł się z Olimpią Sulęcin i to właśnie te dwa zwycięskie zespoły zapewniły sobie udział w play-off. Biało – zieloni po rundzie zasadniczej ostatecznie uplasowali się na piatej pozycji.

KU AZS UZ – Krispol Września 2:3 (16:25, 25:23, 22:25, 25:13, 8:15)

Olimpia Sulęcin  – Sobieski Arena Żagań 0:3

Morze Szczecin – LO MS Świnoujście 3:0