AZS znów zwycięża! Było jednak nerwowo

Futsaliści Persy MOSiR-u AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali Mieszka Gniezno 6:4 (3:2), po zaciętym meczu pełnym emocji. Akademicy są już na trzecim miejscu w gr. północnej I ligi!

W niedzielny wieczór zawodnicy Persy MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podejmowali w hali przy ulicy Szafrana, zespół Mieszka Gniezno. Pierwsze minuty spotkania wyglądały dość spokojnie, do czasu gdy Bartosz Banasik ustalił wynik na 1:0 dla gości. Niespełna minutę później zielonogórzanie odrobili stratę, a na listę strzelców wpisał się Kamil Kruszyński. Zaraz po nim zrobili to Karol Haraś oraz Łukasz Hanc. Spotkanie natychmiast przechyliło się na stronę AZS-u, a gnieźnianie rozpoczęli atak piątką w polu. Przyniosło to efekt w postaci bramki Adama Heliasza. Zawodnicy schodzili do szatni na przerwę przy wyniku 3:2 dla akademików.

26 minuta przyniosła kolejną bramkę dla przyjezdnych, której autorem był Bartosz Banasik, a niespełna 5 minut później na 3:4 strzelił Marcin Greser. Widać było nerwowość w grze zielonogórzan. Trener Górecki postawił na grę piątką w polu. Przyniosło to efekt w postaci trzech bramek w przeciągu 5 minut. Na remis gola strzelił świetnie grający w całym meczu Kamil Kruszyński, chwilę później prowadzenie AZS-owi dał Michał Greszczyk, a równo z końcową syreną z połowy boiska trafił Karol Haraś.