AZS – Olimpia: pomeczowe komentarze

Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla gości z Sulęcina. W pierwszym secie zawodnicy grającego trenera Romana Bartuzi rozpoczęli bardzo zdecydowanie i po kilku minutach na tablicy widniał wynik 5:1 dla Olimpii. Wtedy o czas poprosił trener Tomasz Paluch. Na niewiele to się jednak zdało po przerwie goście nadal grali bardzo skutecznie, nie pozwalając na wiele AZS-owi. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się cały czas i ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną Olimpii Sulęcin 25:19. W drugim secie długo trwała walka punkt za punkt. Jednak to właśnie druga odsłona spotkania, stała się obiektem burzliwych dyskusji w zespole gości tuż po zakończeniu spotkania. Zdaniem zawodników i trenerów Olimpii Sulęcin wówczas do gry wkroczyli sędziowie.

Pracę sędziów krytykował Michał Gaca. Zawodnik za dyskusję z arbitrem tego spotkania został w drugim secie ukarany żółtą kartką. Od tego momentu na prowadzenie wyszli zielonogórscy akademicy, którzy wygrali drugą partię 25:22. O pracy sędziów w podobnym tonie wypowiadał się trener gości Roman Bartuzi, który stwierdził, że jego zespół zagrał dobre spotkanie.

Trzeci set przyniósł kolejne emocje. Trwała twarda walka punkt za punkt, początkowo żadna z drużyn nie mogła wyjść na zdecydowanie prowadzenie. Pod koniec seta zarysowała się niewielka przewaga drużyny zielonogórskiej. Gracze Tomasza Palucha mieli piłkę setową, jednak nie zdołali postawić kropki nad i. Charakter pokazali za to zawodnicy Olimpii, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie na przewagi wygrali 27:25. Burzliwą naradę ze swoimi zawodnikami odbył przed czwartym setem Tomasz Paluch. Rozmowa poskutkowała i czwarta odsłona zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:19. Zielonogórzanie koncertowo zagrali także w „Tie-breaku”, którego wygrali 15:12 i cały mecz 3:2.

Po 12 spotkaniach zawodnicy trenera Tomasza Palucha zajmują trzecie miejsce w tabeli mając w swym dorobku 23 punkty. Liderem niezmiennie Joker Piła 32 „oczka”. Kolejne spotkanie AZS Zielona Góra rozegra po nowym roku. 3 stycznia w Sulechowie zmierzy się z tamtejszym Orionem.

Autor: Marcin Krzywicki, Hubert Brzozowski