Akademicy grają dalej w Pucharze Polski

Drugoligowi akademicy od początku jak równy z równym  walczyli z dziewiątą obecnie siłą pierwszej ligi. Twarda obrona, która dyrygował doświadczony Łukasz Jarowicz pozwoliła remisować do przerwy z Nielbą 16:16. Po zmianie stron wynik też długo oscylował wokół remisu. Ostatnie piętnaście minut należało jednak do ambitnie grających zielonogórzan, którzy z zimną krwią wykorzystywali błędy przeciwników.

Bronisław Maly – trener AZS UZ Zielona Góra

Marcin Jaśkowski – AZS UZ Zielona Góra

Rywalem akademików w II rundzie Pucharu Polski będzie również grający w I lidze Moto-Jelcz Oława. Spotkanie odbędzie się w środę. Z kolei w najbliższą sobotę kolejne ligowe starcie. Do Zielonej Góry przyjedzie Polonia Środa Wielkopolska. Początek meczu o godzinie 18:00.