KULTURA:

Żyjemy tańcem!

To kawał czasu, to niezwykle ciekawy i bogaty życiorys tworzony przez zwykłych ludzi – uczniów, studentów i pracujących mieszkańców Zielonej Góry i okolic, a ostatnio nawet przedszkolaków. Bo zespół jest  wielopokoleniowy.
 
A jednak… jest wielu młodych ludzi, którzy przybywają do naszego miasta często z bardzo odległych miejsc i nie wiedzą o naszym istnieniu, a bywa tak, że tańczyli w innym zespole i chcieliby kontynuować, albo po prostu chcieliby spróbować. Zachęcamy wszystkich, przyjdźcie do nas!!!!

NIE MUSICIE UMIEĆ – NAUCZYMY WAS!!!

„JESTEŚMY NORMALNI I NIE WYOBRAŻAMY SOBIE ŻYCIA BEZ ZESPOŁU” – tak nasza młodzież  odpowiada  gdy ktoś się dziwi, że tańczą w zespole folklorystycznym. Tańczyć w zespole folklorystycznym wcale nie znaczy nie być nowoczesnym. Tak jak wszyscy uwielbiamy się bawić, a w zespole jest ku temu wiele okazji, a przede wszystkim bawimy się tym co robimy:
– tu poznajemy przyjaciół,
– tu próbujemy zapanować nad własnym ciałem.
– tu uczymy się koordynacji i harmonii ruchu,
–  tu uczymy się tańczyć i śpiewać,
– tu przeżywamy pierwsze emocje sceniczne,
– tu uczymy się szacunku i poszanowania tradycji.   
 

Tu ciekawie spędzamy czas. Próby, koncerty, wspólne zgrupowania, wspólne imprezy i podróże artystyczne po całym świecie, a czasem wspólne całe życie… bo małżeństw skojarzonych dzięki zespołowi jest sporo.
   
Jako gospodarze międzynarodowych festiwali folklorystycznych, mamy szansę pracować jako piloci i tłumacze zagranicznych grup zdobywając kolejne doświadczenia i poszerzając grono przyjaciół.
 
Na przestrzeni lat Lubuski Zespół Pieśni i Tańca dotarł prawie do wszystkich europejskich krajów, niektórych wielokrotnie, dwa razy zatańczył dla Ojca Świętego Jana Pawła II, tańczył w Kanadzie, Brazylii, Panamie, Meksyku, Korei Półn. i na Tajwanie. Tańczył w wielkich metropoliach i małych wsiach i miasteczkach, dla wielotysięcznej widowni, która z aplauzem na stojąco oklaskiwała naszych tancerzy, a także niewielkiej grupy zainteresowanych i życzliwych widzów. Swymi występami uświetnia wiele imprez, nie tylko lokalnych – we wrześniu ubr. zatańczył w Hali Stulecia we Wrocławiu dla unijnych ministrów, którzy w ramach naszej Prezydencji w Unii obradowali we Wrocławiu.

Jak się z nami kontaktowa?
Można w każdy poniedziałek i czwartek od godz. 17.00 do 21.30 zastać nas na sali prób przy ulicy Sienkiewicza 11 lub za pomocą  telefonu albo internetu.

Regionalne Centrum Animacji Kultury, tel. 68 452 93 01; lzpit@wp.pl; www.rcak.pl

Autor: RCAK

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00