Home / Kultura / Muzyka / Muzyka, która przeniesie Cię do Raju
fot. mat. prasowe
Muzyka w Raju - logo (fot. mat. prasowe)

Muzyka, która przeniesie Cię do Raju

Bilety można nabywać w cenach 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny). Dla bardziej zdecydowanych przygotowano również karnety za 170 i 210 zł. Poniżej prezenetujemy obszerny program wszystkich koncertów Muzyki w Raju:

Dzień 1, piątek, 16 sierpnia
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
Maria Sanner – alt, Anders Dahlin – tenor, Anne Freitag – flet, flet prosty, Bolette Roed – flet prosty, Romina Lischka – viola da gamba, Komale Akakpo – cymbały, Les Ambassadeurs, Alexis Kossenko – flet, kierownictwo muzyczne

Program:
Christoph Graupner (1683 – 1760)
Ouverture D-dur na dwa flety, skrzypce i basso continuo GWV 418
Ouverture E-dur na dwa fletów, smyczki i basso continuo GWV 436
Ouverture D-dur na dwoje skrzypiec, smyczki i basso continuo GWV 418
Ouverture g-moll na dwa flety, smyczki i basso continuo GWV 470
Ouverture G-dur GWV 466

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Koncert fletowy D-dur TWV 51:D2
Koncert skrzypcowy a-moll TWV 51:a1
Kantata „Trauer-Music eines kunsterfahrenen Canarienvogels” na alt i smyczki
Aria Eurimedesa „A l'incendio d'un occhio amoroso ” na tenor, skrzypce i smyczki z opery „Orpheus” TWV 21:31
Sinfonia na flet prosty & viola da gamba TWV 50:3 in F major (7')
Aria Orontesa „Ihr Tränen schöner Augenlider” na tenor, wiolonczelę i smyczki pizzicato z opery „Flavius Bertaridus” TWV 21:27
Aria Eurimedesa „Augeletti” na tenor, skrzypce, flautino i smyczki z opery „Orpheus” TWV 21:31
Concerto G-dur na dwa flet i fagot lub calchedon TWV 53:G1

Georg Friederich Händel (1685 – 1759)
Aria Ottona „Vaghe fonti” na alt, dwa flety proste i smyczki z opery „Agryppina” HWV 6

Koncert 2, 20:30
Wykonawcy:
Il Tempio Armonico

Program:
Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Le Quattro Stagioni
Koncert e-moll „La Primavera” op. 8 nr 1, RV 269
Koncert g-moll „L’Estate” op. 8 nr 2, RV 315
Koncert F-dur „L’Autunno” op. 8 nr 3, RV 293
Koncert f-moll „L’Inverno” op. 8 nr 4, RV 297
 

Koncert 3, 22:00
Wykonawczynie:
La Mouvance:
Christine Mothes – śpiew
Nelly Sturm – flet prosty
Karen Marit Ehlig – vielle

Program:
Ad cantus letitie – nieszpory w Anglii
I. Introitus
Accessus:
Salve sancta parens
Kyrie
Gloria
II. Offertorium
Epistola I:
Ave caro Christi
Conductus
Graduale:
Haec dies – V. Confitemini Domino
Epistola II:
Rétrouvé
Stond wel, moder, under roode
Alleluia
Sequentia:
Victime paschali laudes
Credo
Suffragium:
Salve virgo virginum
Salve mater misericordie
Sanctus
III. Communio
Agnus dei
Pascha nostrum immolatus est Christus
Regina caeli laetare
IV. Ite missa est
Deus creator omnium – Rex genitor – Doucement mi reconforte

______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 2, sobota, 17 sierpnia
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
Les Voix Humaines: Susie Napper – viola da gamba, Margaret Little – viola da gamba, Christine Mothes – śpiew, Maria Sanner – śpiew, Anders Dahlin – śpiew, Anne Freitag – flet, Bolette Roed – flet prosty, Teodoro Baù – viola da gamba, Romina Lischka – viola da gamba
The Ground Floor, Elena Andreyev – wiolonczela, Etienne Galletier – lutnia, Angélique Mauillon – harfa, Komalé Akakpo – cymbały, Elisabeth Geiger – klawesyn

Program:
Musicall Humors
Tobias Hume (1580 – 1645)
A French Almaine (The Duke of Lenox delight)
The virgins muse (The Lady Arbellas favoret)
The Earle of Montgomeries delight
Cease leaden slumber (The Queenes New-yeares gift)
An Almaine (The Lady Canes delight)
Tobacco
My hope is revived (The Lady of Suffolkes delight)
My joyes are comming (The Lady of Bedfords delight)
The Hunting Song
The Pashion of Musicke (Sir Christopher Hattons choice)
The King of Denmarkes health
A Spanish Humour
What greater griefe
A Souldier’s March

Koncert 2, 20:30
Wykonawcy:
Anne Freitag – flet traverso, Alexis Kossenko – flet traverso, flet prosty, Romina Lischka – viola da gamba, Margaret Little – viola da gamba, Hager Hanana – wiolonczela, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn, Jean Rondeau – klawesyn

Program:
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Sonata triowa G-dur na dwa flety i b.c. BWV 1039
Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Sonata G-dur na flet, 2 viole da gamba i b.c. TWV 43:G12
Sonata B-dur na klawesyn, flet prosty i b.c. TWV 42:B4
Carl Philip Emmanuel Bach (1714 – 1788)
Sonata triowa E-dur na dwa flety i b.c. Wq 162
Wilhelm Friedemann Bach (1710 – 1784)
Sonata triowa a-moll na dwa flety i b.c.

Koncert 3, 22:00
Wykonawczynie:
La Mouvance: Christine Mothes – śpiew, Nelly Sturm – flet prosty, Karen Marit Ehlig – vielle

Program:
Loing de vous – muzyka Guillamue’a de Machaut na XIV-wiecznym dworze francuskim

Guillaume de Machaut (ok. 1300 – 1377)
Comment qu’a moy lonteinne soiez (virelai)
Dou mal qui m’a longuement (virelai)
De Fortune me doy pleindre et loer (ballade)
Quan je suis mis au retour (virelai)
Se vous n’estes pour mon guerredon nee (rondeau)
Puis que ma dolour agree (virelai)
Quant j’ay l’espart (rondeau)
Anonim, Włochy (II poł. XIV w.)
Quan ye voy le duç tens venir (chançon – caccia)
Anonim, Francja (ok. 1350 – 1400)
Medea fut en amer veritable (ballade)
Codex Faenza 117 (1380 – 1420)
De tout flors (intawolacja ballade Guillaume’a de Machaut)
Guillaume de Machaut
Douce dame jolie (virelai)
Dame, se vous m’estes lointeinne (ballade)
Moult sui de bonne heure nee (virelai)

______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 3, niedziela, 18 sierpnia,
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
Il Tempio Armonico:

Program:
Marco Uccellini (ok. 1603/1610 – 1680)
Introduzione de’ Balli all’Italiana
Ballo all’Italiana
Bergamasca
Sinfonia XV op. 9
Carlo Farina (ok. 1600 – 1639)
Pavana, Balletto Allemanno, Corrente, Aria Franzesa, Gagliarda
Capriccio Stravagante
Biagio Marini (1594 – 1663)
Sonata sopra la Monica
Passacaglio à 4
Giovanni Paolo Cima (ok. 1570 – 1630)
Sonata a 4
Dario Castello (ok. 1590 – ok. 1658)
Sonata XV
Giovanni Legrenzi (1626 – 1690)
Sonata a 4
Tarquinio Merula (1594/5 – 1665)
Ciaccona

Koncert 2, 20:30
Wykonawczynie:
Romina Lischka – viola da gamba, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn

Program:
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Preludium chorałowe „Nun freut euch, lieben Christen g'mein” BWV 734
Sonata nr 1 G-dur na violę da gamba i klawesyn BWV 1027
Preludium chorałowe „Vater unser im Himmelreich” BWV 683
Sonata nr 2 D-dur na violę da gamba i klawesyn BWV 1028
Preludium chorałowe „Wachet auf, ruft uns die Stimme” BWV 645
Sonata nr 3 g-moll na violę da gamba i klawesyn BWV 1029

Koncert 3, 22:00
Wykonawczynie:
La Mouvance

Program:
En la terr'estranha – trubadurzy z Italii
Raimbaut de Vaqueiras, Aimeric de Peguilhan, Raimon de Miraval i inni

______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 4, poniedziałek, 19 sierpnia,
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
Anders Dahlin – tenor, Les Ambassadeurs

Program:
„Fatal amour” – arie operowe Jean-Philippe’a Rameau i koncerty instrumentalne Jean-Marie Leclair

Koncert 2, 20:30
Wykonawczynie:
Les Voix Humaines

Program:
Nicholas-Antoine Lebègue (1631 – 1702)
Les Cloches*
Marin Marais (1656 – 1728)
Les Voix Humaines*
Jeu du Volant & Saillie du Jardin*
Les Folies d’Espagne*
Jean de Sainte-Colombe (II poł. XVII w.)
Les Roulades
Le précipité
Jean-Philippe Rameau (1683 – 1764)
Premier Concert*
La Coulicam, La Livri, Le Vézinet
François Couperin (1668 – 1733)
Le Dodo, ou l'Amour au Berçeau
Muséte de Choisi
Muséte de Taverni
Michel Corrette (1707 – 1795)
Sonata VI D-dur (Les Délices de la Solitude – Paryż, 1739)

* – aranżacja na dwie viole da gamba: Susie Napper

Koncert 3, 22:00
Wykonawcy:
Marc Mauillon – śpiew
Angelique Mauillon – harfa

Program:
„Historie rodzinne”

______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 5, wtorek, 20 sierpnia
Koncert 1, 18:30

Wykonawcy:
Maria Sanner – śpiew, Marc Mauillon – śpiew, The Ground Floor

Program:
Franz Tünder (1614 – 1667)
„Da mihi, Domine” na tenor, smyczki i b.c.
Johann Heinrich Schmelzer (ok. 1620/23 – 1680)
Sonata lamentevola
Lamento sur la mort de Ferdinand III
Heinrich Schütz (1585 – 1672)
„Bringt her dem Herren” na alt i b.c. SWV 283
„O Jesu, nomen dulce” na tenor i b.c. SWV 308
Johann Christoph Bach (1642 – 1703)
„Ach dass ich Wassers gnug hätte” na alt, smyczki i b.c.
Dieterich Buxtehude (ok. 1637 – 1707)
„Quemadmodum desiderat cervus” na tenor, smyczki i b.c. BuxWV92
„Klage Lied” BuxWV 76/2
Cyriacus Wilche (ok. 1620 – 1667)
Battaglia
Adam Krieger (1634 – 1666)
Cupido, bist du blind
Die unfreundliche Mopsa, der verliebte Dafnis
Die Liebesglut verkehrt den Mut
Philipp Heinrich Erlebach (1657 – 1714)
Sonata Terza, Air

Koncert 2, 20:30
Wykonawczynie:
Bolette Roed – flety proste, Romina Lischka – viola da gamba, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn

Program:
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Sonata c-moll, BWV 1017
Sonata triowa B-dur
Sonata h-moll, BWV 1014
Carl Philip Emmanuel Bach (1714 – 1788)
Sonata e-moll
Sonata a-moll na flet bez towarzyszenia basu Wq 132

Koncert 3, 22:00

Wykonawczyni:
Anne Freitag – flet traverso

Program:
„Barokowe fantazje”

______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 6, środa, 21 sierpnia
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
Maria Sanner – alt, Anders Dahlin – tenor, Les Ambassadeurs

Program:
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Kantata BWV 209: Sinfonia
Kantata BWV 74: aria „Kommt, eilet, stimmet Sait und Lieder”
Kantata BWV 182: Sonata
Kantata BWV 175: aria „Komm, leite mich”
Kantata BWV 81: recytatyw „Herr! Warum trittest du so ferne?” i aria „Die schäumenden Wellen”
Kantata BWV 196: Sinfonia
Kantata BWV 33: aria „Wie fürchtsamm”
Kantata BWV 97: aria „Ich traue seiner Gnaden”
Kantata BWV 164: aria „Nur durch Lieb”
Koncert skrzypcowy d-moll BWV 1052R
Kantata BWV 114 : aria „Wo wird in diesem Jammertale”
Kantata BWV 134: Duetto „Wir danken und preisen”

Koncert 2, 20:30

Wykonawcy:
Teodoro Baù – viola da gamba, Romina Lischka – viola da gamba, Margaret Little – viola da gamba, Susie Napper – viola da gamba, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn

Program:
Jean de Sainte-Colombe (II poł. XVII w.)
Suita d-moll
Les Couplets & Bergeronette
Le Retour
Sieur de Machy (II poł. XVII w.)
Suita g-moll
Antoine Forqueray (1672 – 1745)
La Ferrand, La Du Vaucel, Chaconne la Morangis ou la Plissay
Marin Marais (1656 – 1728)
Prélude & Chaconne G-dur (Premier livre de pieces de viole, deuxième suite)
Jean Nicolas Geoffroy (1633 – 1694)
Dialogue pour le clavessin et des violes
Eustache Du Caurroy (1549 – 1609)
Fantaisie nr 1
Étienne Moulinié (1599 – 1676)
Fantasia (1639)

Koncert 3, 22:00
Wykonawcy:
Marc Mauillon – śpiew, Angelique Mauillon – harfa

Program:
John Dowland (1563 – 1626)
Dear if you change
My thought are wing’d with hopes
Would my conceit
Semper Dowland, Semper Dolens
Can she excuse my wrongs
Rest awhile you cruel cares
Fortune
I saw my lady weep
Sleep, wayward thoughts
Sorrow stay
Now o now
Sir John Langton’s pavan
Awake sweet love
Five knacks for ladies
Sir John Smith his almain
Burst forth
Come again
______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 7, czwartek, 22 sierpnia
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
Il Tempio Armonico

Program:
„Podróż po Wenecji w gondoli”

Koncert 2, 20:30
Wykonawcy:
Komalé Akakpo – dulcimer, Bolette Roed – flet prosty, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn

Program:
„4 x 4 – Muzyka z czterech różnych okresów, prezentowana w czterech różnych składach”
Dario Castello (I poł. XVII w.)
Sonata Quarta
Marco Uccellini (ok. 1603 – 1680)
Canzona Quarta
Robert de Visée (1660 – 1732)
Suita D-dur nr 9
Henry Purcell (1659 – 1695)
Sonata VII E-dur, Z. 796
Georg Friederich Händel (1685 – 1759)
Suita z „Pieces for a Musical Clock”
Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Sonata G-dur, TWV 40:111
Giovanni Agostino Perotti (1769 – 1855)
Sonata G-dur na psałterium i basso continuo
Anonim
Folias de Espana
Johann Joachim Quantz (1697 – 1773)
Sonata C-dur, QV 2: Anh. 3

Koncert 3, 22:00
Wykonawcy:
The Ground Floor

Program:
Koncert pełen tajemnic

______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 8, piątek, 23 sierpnia
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
Maria Sanner – śpiew, The Ground Floor

Program:
Lorenzo Allegri (1567 – 1648)
Primo Ballo della Notte d'Amore
Claudio Monteverdi (1567 – 1643)
Lamento d'Arianna
Aria Penelopy „Illustratevi o cieli” z opery „Il Ritorno d'Ulisse”
Girolamo Frescobaldi (1583 – 1643)
Canzona seconda due canti
Se l'aura spira
Canzona prima a basso solo
Toccata a spinettina sola
Sonetto spirituale – Maddalena alla Croce
Canzona prima a due canti due bassi
Salomone Rossi (ok. 1570 – ok. 1630)
Sinfonia e sonata
Alessandro Stradella (1639 – 1682)
Sonata a violino, violoncelle e basso continuo
Francesco Cavalli (1602 – 1676)
Aria Giasone „Delizie, Contenti”
Biagio Marini (1594 – 1663)
Sonata per violino op. 8 nr 4
Maurizio Cazzati (1616 – 1678)
Simfonia
Cantata Absalone
Simfonia

Koncert 2, 20:30
Wykonawcy:
Teodoro Baù – viola da gamba, Romina Lischka – viola da gamba, Margaret Little – viola da gamba, Susie Napper – viola da gamba

Program:
„Fantazja”

John Taverner (1490 – 1545)
In Nomine
William Byrd (ok. 1539 – 1623)
Fantasia nr 5 G-dur
Fantasia d-moll
Orlando Gibbons (1583 – 1625)
Fancie nr 5 G-dur
Thomas Lupo (1571 – 1627)
Fantasia nr 4 G-dur
Fantasia nr 4 c-moll
Pavan nr 26 B-dur
Fantasia nr 9 F-dur
Elway Bevin (1554 – 1638)
Browning “The Leaves be greene”
John Jenkins (1592 – 1678)
The Newarke Seidge
William Lawes (1602 – 1645)
Suita nr 2 C-dur
Aires II & III
Charles Colman (1605 – 1664)
Suita D-dur na cztery viole

Koncert 3, 22:00
Wykonawcy:
Maria Christina Cleary – arpa doppia, Teodoro Baù – viola da gamba, Romina Lischka – viola, da gamba, Margaret Little – viola da gamba, Susie Napper – viola da gamba, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn

Program:
Gregorio Strozzi (ok.1615 – po 1687)
Capricci da Sonare op. 4 (Neapol 1687)

______________________________________________________________________________________________________________

Dzień 9, sobota, 24 sierpnia
Koncert 1, 18:30
Wykonawcy:
The Ground Floor

Program:
Johann Sebastian Bach
Sonata triowa G-dur BWV 1038

Carl Philipp Emanuel Bach (1714 – 1788)
Sonata triowa G-dur Wq 153

Johann Gottfried Müthel (1728 – 1788)
Sonata D-dur na flet i b.c.

Georg Philipp Telemann
Sonata triowa h-moll na skrzypce, viole da gamba i b.c. TWV 42:h620
Quartetto h-moll na flet, skrzypce, violę da gamba i b.c. TWV 43:h1

Johann Christoph Friedrich Bach (1732 – 1795)
Sonata A-dur na wiolonczelę i b.c.

Koncert 2, 20:30
Wykonawcy:
Maria Sanner – śpiew, Anne Freitag – flet, Bolette Roed – flet prosty, Margaret Little – viola da gamba, Susie Napper – viola da gamba, Karen Marit Ehlig – altówka, Elena Andreyev – wiolonczela, Il Tempio Armonico, Les Ambassadeurs

Program:
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
VI Koncert brandenburski B-dur, BWV 1051
IV Koncert brandenburski G-dur, BWV 1049
III Koncert brandenburski G-dur, BWV 1048
Evaristo Felice dall’Abaco (1675 – 1742)
Koncert D-dur op. 6 nr 12

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Salve Regina c-moll na alt i orkiestrę, RV 616
Koncert na skrzypce solo, smyczki w dwóch chórach i basso continuo, RV 582
Cur sagittas, cur tela, cur faces B-dur na alt, smyczki i basso continuo, RV 637

Koncert 3, 22:30
Wykonawcy:
Bolette Roed – flety proste
wraz z pozostałymi wykonawcami Festiwalu

Program:
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Partita nr 2 d-moll BVW 1004 (aranż. na flet prosty)
Sonata nr 2 a-moll BWV 1003 (aranż. na flet prosty)
Partita nr 3 E-dur BWV 1006 (aranż. na flet prosty)
Kunst der Fuge, BWV 1080
Canon XV alla Ottava à 2
Canon XIV per Augmentationemi n Contrario Motu à 2
Contrapunctus I à 4
Contrapunctus II à 4
Contrapunctus IV à 4
Contrapunctus IX alla Duodecima à 4
Contrapunctus XII à 4
Choral: Wenn wir in höchsten Nöten sein

Autor: Paweł Hekman

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close